WARNER BROS. PICTURES i MADANTS wyprodukują adaptację INNYCH LUDZI Doroty Masłowskiej.

Warszawa, 30 lipca 2019 –

Warner Bros. Pictures rozszerza działalność o produkcję polskich filmów

INNI LUDZIE to adaptacja uznanej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku. Od swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną w 2002, Masłowska pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego.

Film wyreżyseruje Aleksandra Terpińska.

Krótki metraż Terpińskiej Najpiękniejsze fajerwerki ever otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku.  INNI LUDZIE to jej debiut fabularny.

INNI LUDZIE to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku.  Akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu.

Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego.  Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy.

Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumów mediów społecznościowych.

Za ścieżkę dźwiękową INNYCH LUDZI odpowiada Auer. Współpracownik Pezeta i jego wytwórni Koka Beats, Auer jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJów i producentów muzycznych. 

Terpińska wyreżyseruje film na podstawie własnego scenariusza, opartego na powieści Masłowskiej.

Za kamerą stanie Bartosz Bieniek (Droga Aszera, Kult-film).

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę MADANTS. Śmieja-Rostworowska pracowała przy Pod Mocnym Aniołem Wojciecha Smarzowskiego i Obywatelu Jonesie Agnieszki Holland. W 2018, firma współprodukowała High Life Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche.

INNI LUDZIE są obecnie w fazie intensywnych castingów.

Zdjęcia rozpoczną się pod koniec bieżącego roku.

Premiera kinowa produkcji WARNER BROS. PICTURES i MADANTS jest obecnie zaplanowana na rok 2020. Koproducentem filmu jest także francuska firma Alcatraz (High Life, Sieranevada, Życie Adeli). INNI LUDZIE otrzymali dotacje Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Za dystrybucję kinową odpowiada Warner Bros. Entertainment Polska.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz