?Wakacje Mikołajka? numerem jeden polskiego box office! Pierwsze miejsce i ponad 370 000 widzów po trzecim weekendzie!

Przebojowe i absolutnie zabawne ?Wakacje Mikołajka?, z pełnym humoru dubbingiem Tomasza Kota i Agaty Kuleszy, to wciąż lider krajowego box office. Kontynuacja familijnego hitu z 2009 roku drugi tydzień z rzędu była najchętniej oglądanym filmem w Polsce! W miniony weekend francuska komedia przyciągnęła do kin 51 768 osób i może pochwalić się świetną łączną frekwencją 370 552 widzów!

Szybkością, z jaką film podbija serca dużych i małych widzów, czyni z ?Wakacji Mikołajka? największy hit spośród europejskich produkcji familijnych ostatnich lat. Rezultat komedii ? 370 552 widzów po trzecim weekendzie ? jest lepszy niż wyniki, jakie w analogicznym okresie uzyskała pierwsza część cyklu ? ?Mikołajek? (281 350 widzów) oraz poprzedni film twórców ?Wakacji Mikołajka?, czyli ?Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości? (304 989 widzów).

A na tym nie koniec. Dynamika frekwencji ?Wakacji Mikołajka? pozwala filmowi śmiało mierzyć się również z popularnością największych europejskich filmów dla starszej publiczności. Pod względem widowni przygody najzabawniejszego chłopca świata nie tylko pokonały ?Nietykalnych? (250 205 widzów po trzecim weekendzie), ale nieomal dorównały spektakularnemu wynikowi oscarowego megahitu ?Jak zostać królem? z Colinem Firthem (379 179 widzów po trzecim weekendzie).

O gwarantowanym sukcesie ?Wakacji Mikołajka?, jeszcze przed premierą filmu, przekonywały gwiazdy dubbingu. Tomasz Kot wskazywał na podobieństwa francuskiej komedii do ?Shreka? i zaręczał, że Mikołajka i zielonego ogra cechuje ta sama ?wielopoziomowość żartowa na najwyższym poziomie? oraz, że ?część druga jest tysiąc razy lepsza od pierwszej!?. W podobnym duchu wypowiadała się Agata Kulesza. Aktorka użyczająca głosu mamie głównego bohatera również nie miała wątpliwości, że ?druga część filmu będzie dla widzów równie atrakcyjna jak pierwsza, a może nawet bardziej?.

Dobre przyjęcie filmu przez krytyków potwierdziło słowa aktorskiej pary: ?Wakacje Mikołajka? to najsympatyczniejsza propozycja na rodzinny seans tego lata? (Filmweb). ?Nie mąci w literackim pierwowzorze i trzyma poziom części pierwszej? (WP). ?Autorzy ?Wakacji Mikołajka? postawili na to, co sprawdziło się przy okazji części pierwszej. Wypuszczają się w podróż do słodkich lat sześćdziesiątych i nie gubią nic z idylliczności tamtych czasów. W ten sposób, ?Wakacje Mikołajka? przypominają nie tyle letnią pocztówkę z jakiegoś miejsca, ile pocztówkę z jakiś czasów, z przeszłości? (Onet).

Jednak najważniejsze wciąż pozostają głosy i wrażenia małych widzów. A ci po uroczystym pokazie przedpremierowym określili film jako ?fajny?, ?bardzo super? i żarliwie deklarowali chęć przyłączenia się do wesołej paczki przyjaciół Mikołajka.

WAKACJE MIKOŁAJKA ? już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz