W Warszawie i Białymstoku trwają zdjęcia do filmu „Kryptonim Polska” w reż. Piotra Kumika

Na najnowszych fotosach: Romeo i Julia XXI wieku, czyli debiutująca na wielkim ekranie – Magda Maścianica jako wojująca feministka

oraz Maciej Musiałowski w roli białostockiego narodowca

Wyborną obsadę uzupełniają: Borys Szyc, Cezary Pazura, Antoni Królikowski i Piotr Cyrwus

Obraz zawierający osoba, grupa, pozujący

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający osoba, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający drzewo, zewnętrzne, osoba, mundur wojskowy

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający drzewo, osoba, zewnętrzne, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie
Fot. Robert Jaworski

„Kryptonim Polska” to komediowa petarda o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj. W rolach głównych Maciej Musiałowski i Borys Szyc jako białostoccy narodowcy oraz Antoni Królikowski i wschodząca gwiazda kina – Magdalena Maścianica w rolach lewicowych aktywistów. Przygotujcie się na pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie, które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę? Nadchodzi film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza!

Staszek (Maciej Musiałowski) mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Sam nie jest radykałem, ale przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera – Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli angażują się w działania i akcje patriotyczne, które mają przydać organizacji należnego rozgłosu. Niestety większość z nich kończy się fiaskiem i totalną katastrofą… 

W trakcie jednej z takich akcji Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), młodą lewicową aktywistkę, która niedawno zerwała z chłopakiem – Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek postanawia ukrywać przed nią przynależność do ZMR. Wkrótce zakochana para stanie się Romeo i Julią dwóch przeciwnych obozów: narodowego i hipstersko-lewicowego, a „zakazana miłość” młodych bohaterów doprowadzi do szeregu zaskakujących wydarzeń, których finał rozegra się w Warszawie, podczas obchodów największej w historii Parady Równości. 

„Kryptonim Polska” to debiut reżyserski Piotra Kumika, współtwórcy „SNL Polska” i reżysera serialu „Mamy to!”. Za produkcję odpowiada Orphan Studio, założone przez koproducentów megahitu „Kler”.

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, ściana, osoba

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający tekst, pozujący, osoba, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający drzewo, zewnętrzne, osoba, samochód

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający tekst, osoba, mężczyzna, stojące

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający osoba, drzewo, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie
Fot. Robert Jaworski  

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz