„Viviane chce się rozwieść” z nominacją do Złotych Globów!

"Viviane chce się rozwieść" nominowana do Złotych Globów

 Izraelska kandydatka do Oscara "Viviane chce się rozwieść" (reż. Ronit i Shlomi Elk Abetz) otrzymała nominację do Złotych Globów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Obraz powalczy o nagrodę z polskim dramatem "Ida" (reż. Paweł Pawlikowski) i estońsko-gruzińskimi "Mandarynkami" (reż. Zaza Urushadze) . Złote Globy to po Oscarach najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego.

"Viviane chce się rozwieść" pojawi się w polskich kinach od 20 lutego 2015 roku.

?Viviane chce się rozwieść? to przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie ? sądem rabinicznym.

Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który ignoruje nawet zawiadomienia rabinów o zwołaniu. Kiedy w końcu nie będzie mógł wymigać się od przyjścia do sądu, wciąż uparcie odmówi przyznania żonie rozwodu (czyli tytułowego gett), mimo że już od lat żyją w separacji.

Zbliża się ostateczna rozprawa. Świadkowie zostają wezwani, procedury ciągną się, a Viviane nadal nie jest w stanie odzyskać utraconej godności.  "Viviane chce się rozwieść" jest głosem w sprawie praw kobiet w Izraelu do samostanowienia i niezależności. Ta pełna emocji historia, którą nagrodzono izraelskim Oscarem w głównej kategorii, naświetla problem, o którym milczą media, zajęte doniesieniami wojennymi ze strefy konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz