Vincent Lacoste i Stacy Martin w filmie „Na zawsze razem” – w kinach od 30 sierpnia

David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą - uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem.

W filmie „Na zawsze razem” w reżyserii Mikhaëla Hersa rolę Davida wcielił się Vincent Lacoste a Amandę zagrała debiutantka Isaure Multrier. 25-letni David Lacoste zadebiutował na dużym ekranie w 2009 roku główną rolą w komedii „Przystojniaki” w reżyserii Riada Sattoufa. Kreacja Hevré’a przyniosła mu nominację do Cezara w kategorii „najbardziej obiecujący aktor”. Od tamtego czasu wystąpił w blisko trzydziestu filmach, mając na swoim koncie współpracę z czołowymi francuskimi twórcami. Za film „Na zawsze razem” otrzymał swoją czwartą nominację do Cezara. Francuscy krytycy często porównują go do młodego Belmonda.

Pierwszy draft scenariusza filmu zakładał, że postać Davida będzie nieco starsza. Jednak po rozmowach z producentem reżyser uznał, że prawda tego bohatera związana jest właśnie z jego wiekiem. Zatem będzie bardzo młody, ale jednak dorosły. W tej grupie wiekowej wśród aktorów Vincent Lacoste był oczywistym wyborem. Reżyser, jak sam przyznaje, w szczególności zwracał uwagę na jego twarz, sposób, w jaki mówi, wdzięk i trudne do określenia niezwykłe piękno.

Wcielającą się w Amandę Isaure Multrier dostrzegła na ulicy reżyserka castingu. Jak mówi reżyser: Marzyłem o tym, żeby spotkać dziewczynkę, która jednocześnie ma w sobie coś z dorosłego. Żeby potrafiła odbić w sobie zdarzenia z filmu. Uważam też, że dzieci wychowane przez samotnego rodzica mają wyjątkową dojrzałość. Wyobrażałem sobie Amandę jako osobę posiadającą umiejętność autoekspresji, czegoś, czego nie ma typowy siedmiolatek.

Również Vincent Lacoste z przyjemnością wspomina współpracę z młodziutką debiutantką: Spotkaliśmy się kilkakrotnie jeszcze przed zdjęciami, ale tak naprawdę poznaliśmy się dopiero na planie. Podobnie jak mój bohater, na początku nie wiedziałem, jak postępować z Isaure. Sam nie mam siostrzenic ani też nie ma małych dzieci w mojej rodzinie czy grupie najbliższych przyjaciół. Zastanawiałem się, jak mam z nią rozmawiać, co ona sobie myśli, jakie jest jej zdanie na temat tego, co kręcimy. Starałem się po prostu być miły i delikatny, by to całe doświadczenie było możliwie przyjemne. Dzieci bazują na intuicji, musisz umieć ich słuchać. Tym zawsze kieruję się w pracy. Nigdy nie uczęszczałem do szkoły aktorskiej. Kiedy gram, staram się po prostu reagować na moich partnerów.

Vincentowi Lacoste i Isaure Multrier partneruje Stacy Martin (w roli ukochanej Davida) - uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych europejskich aktorek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma współpracę z takimi reżyserami, jak Lars von Trier, Matteo Garrone, Michel Hazanavicius czy Ridley Scott.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz