Vincent Cassel prawdziwym Casanovą w mrocznej baśni Matteo Garrone „Pentameron”

Vincent Cassel: "To historia znudzonego króla, który szuka miłości"

Jest jednym z najbardziej popularnych i cenionych francuskich aktorów, a prywatnie mężem Moniki Bellucci, z którą od 2013 roku jest jednak w separacji. Sławę przyniosła mu przełomowa rola w filmie "Nienawiść" Mathieu Kassovitza, za którą otrzymał dwie nominacje do Cezara. Od tego momentu zagrał w wielu głośnych produkcjach. Widzowie znają go z takich filmów, jak "Purpurowe rzeki", "Na moich ustach", "Nieodwracalne", "Ocean's 13", "Wschodnie obietnice" i "Wróg publiczny numer jeden". W 2010 roku wystąpił u boku Natalie Portman w dramacie "Czarny łabędź". Na początku tego roku Vincenta Cassela mogliśmy podziwiać w obrazie "System (Child 44)", a już 30 października zagości na ekranach kin w roli lubieżnego króla w widowiskowym i mrocznym filmie Matteo Garrone "Pentameron".

Vincent Cassel o swojej roli w filmie "Pentameron"

"Pentameron" z Salmą Hayek, Stacy Martin i Vincentem Casselem to niecodzienne, szalone i pełne finezji zachwycające filmowe widowisko, za które odpowiadają laureat Oscara, twórca muzyki do "Grand Budapest Hotel" i "Jak zostać królem" ? Alexandre Desplat, autor zdjęć do filmów Tima Burtona i Davida Cronenberga ? Peter Suschitzky, scenograf w filmach Martina Scorsese ? Dimitri Capuani i przede wszystkim Matteo Garrone, któremu sławę przyniosła obsypana nagrodami i szeroko komentowana "Gomorra".

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel ? urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

"Pentameron", czyli zrealizowana z wizjonerskim rozmachem, osadzona w świecie magii i tajemnic, mroczna opowieść o naszych najskrytszych pragnieniach, w kinach od 30 października.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz