Uwodzicielskie „Podwójne życie” oraz „Schyłek dnia” nagrodzonego Oscarem László Nemesa już na VoD!

Od dziś na serwisach VoD dostępny jest film Oliviera Assayasa „Podwójne życie", przewrotna i uwodzicielska komedia, w której reżyser bawi się pojęciem wierności. Na ekranie największe gwiazdy francuskiego kina: Guillaume Canet oraz Juliette Binoche w autoironicznej roli. Zachęcamy do obejrzenia filmu na serwisach Vod.pl oraz Cineman.pl

Swoimi bohaterami uczynił Assayas członków paryskiej bohemy, przeżywających właśnie kryzys wieku średniego. Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline (Vincent Macaigne), pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain (w tej roli super gwiazda francuskiego kina – Guillaume Canet), odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena (fantastyczny, autoironiczny występ Juliette Binoche) spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka.

Od 30 sierpnia na portalach Vod.pl oraz Cineman.pl dostępny jest również „Schyłek dnia", nagrodzone na festiwalu w Wenecji najnowsze dzieło László Nemesa, zdobywcy Oscara za „Syna Szawła”. Nostalgiczny, skąpany w dogorywającym świetle – i bardzo głośno bijący na alarm film węgierskiego reżysera,to nie tyle podróż w przeszłość, ale przede wszystkim requiem dla naszego świata.

Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku, wtedy wciąż jedną z najważniejszych metropolii Europy; perłę austro-węgierskiego imperium. Przewodniczką po przekwitającym niepostrzeżenie mieście jest młodziutka Irisz, córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy przed laty zginęli w pożarze. Dziewczyna szuka zaginionego brata, ale też odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Błądzi, zapuszcza się w zaułki i ślepeuliczki, odkrywa wnętrza eleganckich sklepów, pałaców, ale też kryjówki anarchistów i nędzne robotnicze klitki. Oto świat technologicznego triumfu i cywilizacyjnego zacofania, luksusu i niepokoju; świat, w którym o statusie świadczy twój kapelusz. Wyrafinowanie przestaje już jednak chronić przed pulsującą na obrzeżach miasta dziką energią rewolty

Na Vod.pl trwa obecniecykl O!Europa, w ramach którego we wrześniu prezentowane są najciekawsze filmy hiszpańskie i rozgrywające się w Hiszpanii, w tym takie tytuły Gutek Film jak: „Wszyscy wiedzą" w reż. Asghara Farhadiego, „Człowiek, który zabił Don Kichota" w reż. Terry'ego Gilliama, „Fantastyczna kobieta" w reż. Sebastiana Lelio, „Magical Girl" w reż. Carlosa Vermuta oraz filmy Pedro Almodóvara, między innymi: „Julieta", „Przerwane objęcia" czy „Przelotni kochankowie".

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz