Uroczysta premiera ?Wałęsy. Człowieka z nadziei? ? fotorelacja

Swoją pierwszą oficjalną premierę najnowszy film Andrzeja Wajdy miał kilka tygodni temu na festiwalu w Wenecji. Naszej redakcji nie było na pokazie festiwalowym, ale nie mogło nas zabraknąć na przedpremierowym pokazie w Złotych Tarasach w Warszawie.

Główną atrakcją oczywiście były największe gwiazdy filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei. To na nich wyczekiwali wszyscy fotoreporterzy, którzy oszaleli z chwilą wejścia na ?ściankę? Roberta Więckiewicza, Agnieszki Grochowskiej i włoskiej gwiazdy Marii Rosario Omaggio. Ku sporemu zaskoczeniu wszystkich zabrakło najważniejszego człowieka, Andrzeja Wajdy. Reżyser nie mógł pokazać się z powodu problemów zdrowotnych.

Po długim oczekiwaniu zostaliśmy zaproszeni do głównej sali kinowej w Multikinie Złote Tarasy, gdzie prowadząca całe wydarzenie Grażyna Torbicka (wyglądająca zjawiskowo) przedstawiła ekipę filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei i oficjalnie potwierdziła, że film Andrzeja Wajdy będzie polskim kandydatem do walki o Oscara. Następnie głos zabrała włoska gwiazda, pani Omaggio, uroczo kalecząc język, dziękując za możliwość zagrania w tym filmie oraz nazywając reżysera ?swoim mistrzem?. Ostatnie słowa należały właśnie do reżysera, które z patetycznego listu wyczytał Robert Więckiewicz. W kilku krótkich słowach zwrócił uwagę na to, że dziś historia często bywa fałszowana, a ten film ma pokazać prawdziwy obraz Człowieka z Nadziei.

Jak zostanie odebrany film? Recenzje bywają mieszane, najlepiej jednak przekonać się osobiście. Polscy widzowie będą mogli oglądać film już od 4 października.

Maria Rosaria Omaggio, Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska na polskiej premierze ?Wałęsy?, fot. Aleksander i Łukasz Kowalscy
Robert Więckiewicz na polskiej premierze ?Wałęsy?, fot. Aleksander i Łukasz Kowalscy
Maria Rosaria Omaggio, Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska na polskiej premierze ?Wałęsy?, fot. Aleksander i Łukasz Kowalscy
Polska premiera ?Wałęsy?, fot. Aleksander i Łukasz Kowalscy
Maria Rosaria Omaggio na polskiej premierze ?Wałęsy?, fot. Aleksander i Łukasz Kowalscy
Robert Więckiewicz na polskiej premierze ?Wałęsy?, fot. Aleksander i Łukasz Kowalscy

Autorami tekstu oraz zdjęć są Aleksander i Łukasz Kowalscy.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz