Uroczysta premiera filmu „Serce do walki” Kacpra Anuszewskiego. W kinach od 13 grudnia

„Serce do walki”

Twórcy na uroczystej premierze filmu „Serce do walki”

Fotorelacja z wydarzenia

Debiut fabularny Kacpra Anuszewskiego w kinach od 13 grudnia

fot. Cezary Piwowarski

W poniedziałek 10 grudnia w warszawskim Kinie Luna odbyła się uroczysta premiera debiutu fabularnego Kacpra Anuszewskiego „Serce do walki”. W wydarzeniu, prowadzonym przez Michała Sobkowskiego, wzięli udział twórcy filmu, a także przedstawiciele świata mediów, kultury i sportu. W Kinie Luna prócz reżysera Kacpra Anuszewskiego pojawili się członkowie obsady i sportowcy, w tym Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny, Marek Siudym, Grzegorz Kowalczyk, Michał Milowicz, Mieczysław Hryniewicz, Patrycja Potyralska i Jerzy „Juras” Wroński, Ewa Brodnicka, Arkadiusz Gołębiowski, Piotr Siegoczyński, Andrzej Palacz oraz przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Kickboxingu. Prezentujemy fotorelację z wczorajszego wydarzenia:

„Serce do walki” to pełnometrażowy debiut Kacpra Anuszewskiego aktora i reżysera, twórcy filmów krótkometrażowych pokazywanych na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie, które otrzymały blisko 40 nagród w tym, m.in.  w Palm Springs, Las Vegas i Toronto. Emocjonujące walki zostały przeprowadzone pod czujnym okiem Tomasza Skrzypka – uhonorowanego licznymi nagrodami trenera, który wraz z kadrą Polski wygrał Światowe Igrzyska Sportowe (World Games) w 2017 roku oraz Jerzego Wrońskiego – znanego pod pseudonimem „Juras” rapera oraz ośmiokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata w kickboxingu. Film pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji „Brak Barier” oraz fundacji „Avalon”.

Piotrek jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.

W filmie nie chodzi o relacje damsko-męskie, a raczej o spokój ducha, jaki tkwi w stosunkach z bliskimi. Takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, braterstwo czy postępowanie honorowe, nie wszyscy o nich pamiętają, a wydaje mi się, że warto je sobie czasem przypomnieć. W filmie poruszamy też kilka ważnych społecznie tematów jak, chociażby niepełnosprawność.Kacper Anuszewski, producent, reżyser i scenarzysta.

Źródło: materiały prasowe


10.0/10 Od 1 oceniającego.
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz