Uratuj się przed zimą, wsiadając do pociągu!

A gdyby tak na Ziemi zapanowała wieczna zima, a jedyną możliwością ocalenia była podróż pociągiem ? miastem? Taką wizję losów naszej planety wsnuł autor kultowego francuskiego komiksu ?Transperceneige?. Koreański reżyser Joon-ho Bong zdecydował się zekranizować to dzieło. 11 kwietnia w polskich kinach zagości "Snowpiercer".

Chris Evans, odtwórca roli Kapitana Ameryki w roli buntownika przyszłości w ekranizacji kultowego francuskiego komiksu. Hollywoodzki debiut jednego z najciekawszych koreańskich reżyserów ostatniej dekady, twórcy znakomitego ?The Host: Potwór?.

Jest rok 2031. W wyniku przegranej walki z globalnym ociepleniem na świecie zapanowała wieczna zima. Szanse na przetrwanie zlodowacenia mieli jedynie pasażerowie ogromnego pociągu, który od 17 lat jest w nieustannej podróży. Przez te wszystkie lata wnętrze pociągu zaczęło przypominać miasto, są wagony przeznaczone na szkoły, mieszkania, restauracje i nocne kluby. Niestety zaczął też panować podział klasowy. Istnieje wyraźna różnica w statusie społecznym między pasażerami zajmującymi czoło pociągu, a tymi podróżującymi ostatnimi wagonami. Prowadzi to do rewolucji?

Reżyseria: Joon-ho Bong Obsada: Chris Evans (?Captain America: Pierwsze starcie?, ?Avengers?) John Hurt (?Szpieg?, ?Harry Potter i Insygnia Śmierci?) Tilda Swinton (Oscar za film ?Michael Clayton?, ?Musimy porozmawiać o Kevinie?, seria ?Opowieści z Narnii?) Jamie Bell (?Billy Elliot?, ?Jumper?) Ed Harris (?Sztanga i Cash?, ?Niepokonani?)

Premiera 11 kwietnia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz