Uniwersum „Darów anioła”: zombie nie istnieją!

Od wczoraj w kinach w całej Polsce oglądać można film Dary Anioła: Miasto kości. Kto zamieszkuje uniwersum wymyślone przez Cassandrę Clare?

Głównymi bohaterami filmu są Nocni Łowcy, czyli pół anioły, które toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Te podróżujące od świata do świata stwory, które niszczą wszystko, co spotykają na swojej drodze, dzielą się na mniejsze i większe demony oraz dziesiątki podgatunków. Kiedy zostają zabite, tak naprawdę nie umierają, lecz wracają do swego ojczystego wymiaru, gdzie egzystują przez jakiś czas w osłabieniu i liżą rany. Zdarza się, że demony przybierają ludzką postać, ale przeważnie są po prostu niewidoczne dla ludzkiego oka. Podróżują po świecie, mordując ludzi, zabierając ich ciała i niszcząc to, co zostało stworzone.

Podziemie jest wypełnione po brzegi innymi ponadnaturalnymi stworami, znanymi również jako Mieszkańcy Podziemia: czarownikami, wróżkami, wampirami i wilkołakami ? każda z tych ras posiada własną przeszłość oraz ciekawe zdolności. Czarownicy są potomkami ludzi i demonów, często poczynanymi za sprawą podstępów i oszustw. Mogą być płci męskiej lub żeńskiej i są najpotężniejszymi z Mieszkańców Podziemia.

Wampiry i wilkołaki to ludzie zakażeni przez demoniczne wirusy. W przypadku wilkołaków infekcja może wdać się przez ugryzienie przez innego wilkołaka lub zostać przekazana dziecku przez rodzica. Ich umiejętność transformacji z formy ludzkiej do wilczej opiera się z początku na fazach księżyca, lecz wraz z czasem i nabytym doświadczeniem wilkołak może nauczyć się kontrolować te moce. Wampiry, inaczej Dzieci Nocy, to krwiopijcy, którzy muszą polować w okresie między zachodem i wschodem słońca. Człowiek może zostać przemieniony w wampira, kiedy napije się wampirzej krwi, która potem zostanie z niego wyssana przez wampira. Z Darów Anioła: Miasta kości dowiadujemy się, że w świecie rzeczywistym nie żyją jedynie zombie. I to w dodatku nie żyją dlatego, że umarli, lecz po prostu nie istnieją!

Źródło: materiały prasowe.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz