Ukradli trumnę z ciałem Charliego Chaplina! Zdjęcia z filmu „Cena sławy”

10 lipca do polskich kin wejdzie ?Cena sławy?. To najnowszy film Xaviera Beauvois ? twórcy głośnych ?Ludzi Boga?, który opowiada prawdziwą historię kradzieży trumny z ciałem Charliego Chaplina. Prezentujemy oficjalne zdjęcia z ?Ceny sławy?.

25 grudnia 1977 roku, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w wieku 88 lat zmarł Charlie Chaplin ? brytyjski aktor i reżyser, uznawany za najwybitniejszą i najbardziej rozpoznawalną z postaci światowego kina. Dwa dni później odbył się skromny pogrzeb w otoczeniu najbliższej rodziny. Po upływie dwóch miesięcy, pogrążona w żałobie rodzina doznała szoku. 1 marca 1978 roku grób Charliego Chaplina został rozkopany a trumna wraz z ciałem wykradziona przez anonimowych sprawców. Jak się później okazało, tego nietypowego przestępstwa dopuścili się dwaj imigranci: 24-letni Polak i 38-letni Bułgar. W zamian za oddanie ciała, mężczyźni zażądali wysokiego okupu od żony zmarłego. To właśnie ta prawdziwa historia stała się inspiracją dla Xaviera Beauvois ? twórcy głośnych ?Ludzi Boga?, do powstania jego najnowszego filmu ?Cena sławy?. W tej przewrotnej, pełnej ujmującego ciepła i humoru produkcji zobaczymy wybitne gwiazdy światowego kina. Wśród nich znalazł się Peter Coyote znanych z takich produkcji jak ?Erin Brokovich? z Julią Roberts, ?Patch Adams? z Robinem Williamsem, ?Gorzkich godach? Romana Polańskiego, ?Femme Fatale? Briana De Palmy czy wreszcie ?E.T.? Stevena Spielberga. Na wielkim ekranie pojawi się również Chiara Mastroianni ? córka Catherine Deneuve i Marcello Mastroianniego oraz Nadine Labaki ? libańska reżyserka, scenarzystka i aktorka znana polskiej publiczności z filmu ?Karmel?. ?Cena sławy? opowiadająca o tak niezwykłej historii nie mogłaby się obyć bez udziału potomków legendarnego komika. W nowym filmie Beauvois zobaczymy zatem syna Charliego Chaplina ? Eugene?a oraz jest wnuczkę ? Dolores.

Oficjalny zestaw zdjęć z filmu ?Cena sławy?.

?Cena sławy? w kinach od 10 lipca

Laureat Grand Prix Festiwalu w Cannes, reżyser głośnych ?Ludzi Boga? ? Xavier Beauvois, wskrzesza ducha twórczości Charliego Chaplina w ciepłej, wzruszającej i pełnej humoru opowieści o marzeniach. W inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami ?Cenie sławy?, obok uznanych gwiazd światowego kina Petera Coyote?a, Chiary Mastroianni i libańskiej aktorki Nadine Labaki, wystąpili potomkowie legendarnego komika: jego syn, Eugene Chaplin oraz wnuczka, Dolores Chaplin. ?Cena sławy? znalazła się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Lwa ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Koniec lat 70. Oszust Eddy (Benoit Poelvoorde) wychodzi z więzienia po odsiadce za drobne przestępstwa. Na zewnątrz czeka na niego stary kumpel Osman (Roschdy Zem). Pozwala, by Eddy zatrzymał się u niego, a w zamian zaopiekował się jego 7-letnią córką Samirą, której matka przebywa w szpitalu. Zbliża się Boże Narodzenie. Eddy, chcąc pomóc przyjacielowi, zdobyć pieniądze na leczenie żony i przywrócić dziewczynce matkę, wpada na szalony pomysł. Zainspirowany telewizyjną informacją o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił po sobie, postanawia wykraść trumnę z ciałem aktora i zażądać okupu od jego rodziny.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz