TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ (Only Lovers Left Alive)

Produkcja: Wlk. Brytania, Niemcy
Reżyseria: Jim Jarmusch
Scenariusz: Jim Jarmusch
Obsada: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska
Gatunek: romans, dramat, horror
Dystrybutor: Gutek Film
.
Opis filmu/opis dystrybutora:
 

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy ?Broken Flowers?, ?Truposza? i ?Ghost Dog?, który tym razem zdaje się mówić ? tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie ?Tylko kochankowie przeżyją? są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość.

Adam (Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa (Swinton). Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy ? Ava (Wasikowska).

?Wybitny film? charakterystyczny i spełniony?? ? pisał po pokazie filmu Jarmuscha w Cannes Tadeusz Sobolewski. ?Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką ? muzyką, płytami, książkami, miłością ? i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. To jeden z rzadkich dziś filmów, który działając minimalnymi środkami, zostawia wieczny niedosyt, pozostaje otwarty. Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty?.

 
Premiera DVD: 26 września 2014
Nośnik: DVD

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz