To tu Lady Gaga serwuje drinki, a Christopher Lloyd bierze w żyłę! Imponujący drugi plan ?Sin City: Damulka warta grzechu?

Jak smakują drinki, gdy serwuje je Lady Gaga i czym szprycuje żyły doktorek z ?Powrotu do przyszłości?? Ile Ray Liota płaci prostytutkom, kto postrzelił Franka Millera i dlaczego mała agentka została tancerką erotyczną? Odpowiedzi na te pytania przynosi ?Sin City: Damulka warta grzechu? w reżyserii Roberta Rodrigueza. Po blisko dekadzie kultowe uniwersum powraca na ekrany i od pierwszych minut seansu imponuje gwiazdorską obsadą, która zaludniła niesławne Miasto Grzechu.

 ?Damulka warta grzechu? to nie tylko dobrze znana ekipa pierwszego Sin City ? Bruce Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba, Powers Boothe czy Rosario Dawson, ale również spora grupa sławnych ?debiutantów?. W jej gronie znaleźli się aktorzy, z którymi reżyser miał już okazję współpracować, jak Josh Brolin, Jeremy Piven, Alexa PenaVega i Lady Gaga oraz przyjaciele i gwiazdy, których talent Robert Rodriguez i Frank Miller podziwiali od dawna, czyli Joseph Gordon-Levitt, Ray Liotta, Stacy Keach, Juno Temple, Marton Csokas oraz Christopher Meloni. Eva Green zachwyciła obu twórców w filmie ?300: Początek imperium?, kontynuacji przeboju kinowego na podstawie komiksu Millera. Kilku aktorów musiano zaś z konieczności wymienić i tak w rolę Manute, granego w pierwszej części przez Michaela Clarke?a Duncana, zmarłego w 2012 roku, wcielił się Dennis Haysbert, a rola Miho przypadła Jamie Chung, która zastąpiła oczekującą dziecka Devon Aoki.

Jako że Robert Rodriguez znany jest z tego, że lubi obsadzać aktorów w rolach nieoczywistych, takich, które na pozór do nich nie pasują; na plan ?Sin City: Damulki wartej grzechu? trafił Christopher Lloyd. W części zatytułowanej ?Długa, kiepska noc?, zagrał Kroeniga, uzależnionego od narkotyków i pozbawionego uprawnień lekarza. ?Przeczytałem scenariusz i zachwyciłem się tą postacią? ? mówi Lloyd. ? ?Nie wiem, czy ja sam wpadłbym na pomysł, że to mogłaby być rola dla mnie, ale bardzo się cieszę, że Robert i Frank mi ją zaproponowali.?

Ścieżki zawodowe Rodrigueza i Lady Gagi skrzyżowały się niedawno, na planie filmu ?Maczeta zabija?, w którym Lady Gaga wciela się w postać La Camaleón. Tym razem zagrała kelnerkę Berthę, która lituje się bohaterem ?Długiej, kiepskiej nocy?. ?Robert i ja rozmawialiśmy o kilku różnych rolach, które mogłabym zagrać, ale ostatecznie zadecydował przypadek? ? wyjaśnia Gaga. ? ?Pewnego wieczoru, gdy grałam w Huston, Robert zadzwonił do mnie i zapytał, czy mogę wsiąść następnego dnia w samolot i przylecieć na plan, żeby zagrać Berthę. Potrzebował do tej roli dziewczyny z Nowego Jorku. I tak znalazłam się w filmie.?

Zagrany przez Christophera Meloniego (?Człowiek ze stali?, ?12 małp?), Mort jest jednym z niewielu uczciwych gliniarzy w Mieście Grzechu. Do czasu, gdy nie spotyka Avy Lord? ?Mort poznaje Avę i dostaje na jej punkcie bzika? ? mówi Meloni. ?Jest kolejną muchą, która wpadła w jej sieć. To poczciwy, żonaty facet, który nie jest zdolny nawet do tego, żeby sfałszować bilet parkingowy. Ava doprowadza go do upadku.? Meloni wspomina też jak dołączył do obsady filmu: ?Jakieś trzy lata temu usłyszałem, że Frank Miller jest moim fanem. Pomyślałem sobie: ?Niemożliwe. To ten facet w ogóle wie, kim ja jestem?? Ale byłem naprawdę podekscytowany. A potem ucięliśmy sobie pogawędkę na Skype z Frankiem i Robertem. I oto jestem. Frank jest dla mnie mistrzem świata.?

Ukryty pod groteskową maską weteran kina Stacy Keach (?Więzień nienawiści?, ?Ucieczka z Los Angeles?) stworzył wspaniałą postać szefa mafii Wallenquista ? bohatera, którego Miller bardzo chciał przenieść z komiksu na duży ekran. ?Wallenquist to wcielone zło, ale czuję, że może mieć też inne oblicze? ? mówi Keach. ? ?Być może istnieją motywy, które mogłyby tłumaczyć jego czyny. Choć jest groźnym szefem mafii, to przy pięknej kobiecie, takiej jak Ava, zamienia się w zwykłego frajera.?

Wyczekiwany film trafi na ekrany 5 września, spełniając wieloletnie marzenia fanów i za sprawą technologii 3D wynosząc graficzne perełki Franka Millera w zupełnie nowy wymiar!

?Sin City: Damulka warta grzechu?  w kinach od 5 września 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz