Trzy prestiżowe nagrody w zaledwie siedem dni! ?W imię?? Szumowskiej ciągle nagradzane na świecie.

Nie ma końca pasmo międzynarodowych sukcesów ?W imię?? Małgorzaty Szumowskiej. W ostatnim tygodniu nagrodzona Srebrnymi Lwami historia niemożliwej miłości księdza z brawurową kreacją Andrzeja Chyry, która przyniosła mu tytuł najlepszego aktora 38. Gdynia ? Festiwal Filmowy, otrzymała trzy kolejne nagrody na międzynarodowych imprezach. Polska produkcja triumfowała w sekcji ?Woman in Cinema? w ramach ósmej edycji Ro-IFF (Romania International Film Festival), zdobyła specjalną nagrodę jury na 25. International Queer Film Festival w Hamburgu i wreszcie, na zakończenie 43. MFF Molodist w Kijowie, otrzymała statuetkę Sunny Bunny ? drugą pod względem ważności na świecie, zaraz po berlińskiej Teddy Award, nagrodę dla produkcji poruszających tematykę LGBT.

Od chwili światowej premiery w elitarnym konkursie głównym Berlinale, obraz Szumowskiej otrzymał ponad 10 nagród na międzynarodowych festiwalach. Poza przychylnością widzów i krytyków, ?W imię...? cieszy się wielkim zainteresowaniem zachodnich dystrybutorów. Film wszedł z sukcesem do kin w Wielkiej Brytanii i w USA, a pod koniec miesiąca planowana jest jego premiera we Francji, Izraelu i kolejnych osiemnastu krajach świata! Decyzją Europejskiej Akademii Filmowej obraz ?W imię?? znalazł się też w elitarnym gronie 46 produkcji, które rywalizują o tegoroczne Europejskie Nagrody Filmowe.

Na polskich ekranach nowy obraz autorki ?33 scen z życia? i głośnego ?Sponsoringu? zagościł 20 września, debiutując na pierwszym miejscu krajowego box office?u. Od dnia premiery zobaczyło go już blisko 200 000 widzów.

Foto: Maciej Kulczyński

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz