Trzy filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Już 27 lutego w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy: komedię ?Disco Polo? z Dawidem Ogrodnikiem i Piotrem Głowackim w rolach głównych, dramat ?Druga szansa? Susanne Bier (?Wesele w Sorrento?) oraz dramat ?Dwa dni, jedna noc? braci Dardenne z Marion Cotillard.

?Disco Polo? to komediowy thriller, romans oraz film drogi podany z lekkością i w oparach absurdu. Szalone lata 90., gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia ?od zera do Rockefellera?. Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami - żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić.

?Druga szansa? to najnowszy film Susanne Bier, laureatki Oscara za film ,,W lepszym życiu?? oraz Europejskiej Nagrody Filmowej za ,,Wesele w Sorrento?. Andreas (Nikolaj Coster-Waldau, gwiazda serialu ,,Gra o tron??) jest detektywem i ma poukładane życie - dobrą pracę, piękny dom z widokiem na morze, pięknę żonę Annę (Maria Bonnevie - ,,Księga Diny?) i nowonarodzonego synka. Pewnego dnia wraz ze swoim partnerem, a zarazem przyjacielem Simonem (Ulrich Thomsen - ,,W lepszym świecie?) zostaje wezwany do patologicznej rodziny. Wkrótce ta interwencja wywróci jego życie do góry nogami i Andreas stanie przed moralnymi wyborami, z których żaden nie będzie dobry.

?Dwa dni, jedna noc? to najnowszy film braci Dardenne ? dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy (za ?Dziecko? i ?Rosettę?) oraz Grand Prix (?Chłopiec na rowerze?) festiwalu w Cannes. Oficjalny belgijski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.Sandra (nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową i nominowana do Oscara Marion Cotillard) staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie - straci pracę. Wspierana przez męża kobieta wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz