Trzy filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Koniec mają to premiery trzech filmów. 30 maja na ekrany trafią: ?Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie? Setha MacFarlane?a (?Ted?), film biograficzny ?Yves Saint Laurent? oraz australijski horror ?Babadook?.

Seth MacFarlane (?Ted?) ponownie sięga po gatunek komediowy, nadając mu nowy wymiar i kształtując jego ostateczny wygląd jako scenarzysta, producent, reżyser i aktor. W swojej najnowszej produkcji ?Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie? gra zajmującego się hodowlą owiec Alberta (Seth MacFarlane). Bohater czuje się jak ostatnia oferma, kiedy to jego niestała w uczuciach dziewczyna Louise (Amanda Seyfried - ?Mamma Mia!?) porzuca go, ponieważ nie wziął udziału w mogącej zakończyć się jedynie śmiercią strzelaninie. Na domiar złego Louise związuje się z najbardziej przedsiębiorczym facetem w miasteczku i właścicielem imponujących wąsów Foyem (Neil Patrick Harris - serial TV ?Jak poznałem waszą matkę?). Jeśli chodzi o stabilizację finansową i wąsy Foy reprezentuje wszystko, o czym Albert może tylko pomarzyć. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy w miasteczku pojawia się piękna i świetnie władająca bronią Anna (Charlize Theron - ?Królewna Śnieżka i łowca?). To właśnie ona pomoże Albertowi odnaleźć odwagę i jednocześnie nową miłość w jej własnej osobie.

?Yves Saint Laurent? to niezwykła i pasjonująca historia szalonej miłości jednego z największych projektantów mody. Mając zaledwie dwadzieścia jeden lat, tytułowy bohater poznał smak wielkiej sławy i jeszcze większej miłości. Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent (Pierre Niney ? ?Miłość po francusku?) tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający - cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie Jalila Lesperta z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. ?Yves Saint Laurent? to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia. ?Film jest delikatny i elegancki, jak suknia od Saint Laurenta?, ?Wysublimowany, powalający i ponadczasowy?, ?Błyskotliwy i olśniewający. Poruszające świadectwo wielkiej miłości?, zachwycają się obrazem francuscy dziennikarze.

?Babadook? to jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych horrorów ostatnich lat, nawiązujący formalnie do takich arcydzieł gatunku jak ,,Wstręt? i ,,Dziecko Rosemary? Romana Polańskiego czy niedawne ,,Musimy porozmawiać o Kevinie?. Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają dodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów jak ,,Jesteś Bogiem? czy ,,Sala samobójców?.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz