Trzej Muszkieterowie

To kolejna i najnowsza ekranizacja nakręcona na podstawie nieśmiertelnej powieści Aleksandra Dumasa pod tym samym tytułem.

Wspomnieć należy, że powieściopisarz oparł swój pomysł na zapiskach i pamiętnikach gaskońskiego muszkietera wykorzystując przy tym wiele  prawdziwych epizodów oraz szczegółów z codziennego życia królewskich żołnierzy. Historia o trzech muszkieterach spodobała się czytelnikom powieści, na tyle, że zaowocowało to przeniesieniem jej na ekran filmowy. Pierwsze ekranizacje o królewskich muszkieterach pojawiły się już 1898 r. ? i była to angielska krótkometrażowa produkcja kina niemego.

Popularna powieść o urodzonych bohaterach, doskonale wyszkolonych do walki doczekała się ponad 50 ekranizacji filmowych, tym samym stając się jedną z ulubionych historii.

Ogromną popularnością wiernie przeniesioną z kart powieści tego dzieła, cieszyła się ekranizacja z 1993 r. gdzie w główne role zostali obsadzeni znani aktorzy tacy jak Charlie Sheen, Kiefer Shutherland oraz Olivier Platt ? produkcja ta powstała w oparciu o scenariusz Davida Laughery, a za kamerą stanął reżyser Stephen Herek.

Najnowsza wersja z ekranizowanej powieści Aleksandra Dumasa pochodzi z 2011 r. powstała pod patronatem wytwórni CONSTANTIN FILM, a za sterami kamery  dowództwo objął 48 ? letni reżyser Paul W.S Anderson, prywatnie mąż Milli Jovovich. Anglik z pochodzenia na swoim koncie ma zaledwie 6 pozycji reżyserskich. Jego debiutancki film ?Shopping? zgromadził takie sławy jak JUDE LOW czy SEAN BEAN, również wyreżyserował film ? Mortal Combat?, w którym  w jedną z głównych ról wcielił się Christopher Lambert ? znany z kultowego filmu jakim jest ? Nieśmiertelny?.

W klimat filmu wprowadza nas Atos będący tutaj narratorem.

? u progu XVII wieku po śmierci ojca z rąk zamachowca na tronie

Francji zasiada młody Ludwik XIII. Kraj zewsząd otaczają wrogowie.

Wewnątrz granic, Kardynał Richelieu, doradca króla, pragnie sam

przejąć władzę. Niedoświadczony monarcha Ludwik i jego młoda

żona Anna nie posiadają żadnych popleczników. Europa przypomina

beczkę prochu gotową wybuchnąć i pogrążyć kontynent w wojnie.

Jedynie garstka ludzi może powstrzymać zagładę.?

A oto Oni:

Mowa tu oczywiście o królewskich muszkieterach, do których dołącza młody i utalentowany D?Artagnan. Najważniejszy wątek filmu reżyser pozostawił w niezmienionej formie, za to serwuje nam cały wór efektów specjalnych. Dla wrażliwego oka zagorzałych fanów powieści Dumasa efekty specjalne, którymi raczy nas Anderson mogą się nie podobać, a wręcz razić, jednak młodemu widzowi przyzwyczajonemu do szybkich akcji z pewnością dostarczą sporą dawkę wrażeń.

Ta międzynarodowa superprodukcja z budżetem 75 mln dolarów powstała w zaledwie 45 dni, zgromadziła takich aktorów jak Logan Lerman  obsadzony jako D?Artagnan ? ten 20 ? latek zagrał u boku Mela Gibsona w filmie ? Patriota? jako najmłodszy syn Wiliama Martina, Atos- w tę postać wcielił się Matthew Macfadyen ?  znany jako opat Filip z serialu ? Filary Ziemi?  - Ray Stevenson jako Portos ? kreował rolę Tytusa Pullo - rzymskiego legionisty w serialu ? Rzym? ,a grający postać Aramisa to Luke Evans, objawił się jako Apollo w filmie ? Starcie Tytanów?. W filmie dają się poznać jako świetnie wyszkoleni mistrzowie fechtunku szczerze popierających króla, gotowych oddać życie za Francję. Oczywiście taka produkcja nie może się obyć bez wątku miłosnego, główne skrzypce grają tu Konstancja, która jest zaufaną damą dworu królowej Anny i nasz główny bohater D?Artagnan, którego trafiła strzała Amora. Czarnymi charakterami tej produkcji to Książę Buckingham, w tej roli zobaczymy  Orlando Blooma, jako tego złego- aktor umiejętnie pokazał, że doskonale zna fach aktorski, a szyderczy uśmieszek nie znika z jego twarzy przez cały czas trwania filmu. Milla Jovovich ? to Milady de Winter, piękna kobieta, która potrafi omotać każdego mężczyznę, umie sobie radzić w sytuacjach zagrożenia, umiejętności, które pokazała w ?Trzech muszkieterach? z pewnością wyniosła z produkcji takiej jak ? Resident Evil ? oczywiście zostaje jeszcze Kardynał Richelieu w tej roli Christoph Waltz, który pragnie władzy nad Francją, ma pomagiera, kapitana Rocheforta (Mads Mikkelsen), który dowodzi gwardzistami Kardynała.

Jak na film przygodowy nie brakuje tu intryg , knowań, zdrady, miłości i wartkich akcji, właściwie w każdej minucie coś się dzieje, nie sposób od filmu oderwać oczu by nie stracić czegoś istotnego. Bohaterowie mają do dyspozycji nie tylko szpady, przecież to super agenci XVII wieku potrafiący latać machiną wojenną, której plany skradli z  pewnej piwnicy w Wenecji dla niegodziwego Księcia Buckinghama,  i pewnie wszystko poszłoby gładko gdyby nie zdrada Milady De Winter...a potem wszystko potoczyło się w błyskawicznym tempie.

Tylko jedno jest pewne

Sławny okrzyk królewskich muszkieterów został taki sam

                     JEDEN ZA WSZYSTKICH ? WSZYSCY ZA JEDNEGO!


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz