Trzeci weekend od premiery i 100 mln dolarów w Stanach

W amerykańskim box office film Obecność zarobił ponad 100 mln dolarów. Jest to stan na zaledwie trzeci weekend od premiery. Wszystko wskazuje na to, że Obecność odniesie sukces również na arenie międzynarodowej. Na razie film wszedł do kin w 13 krajach. W miniony weekend miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii,  w piątek i sobotę stając się numerem jeden. Bardzo dobrze radzi też sobie w innych krajach, w szczególności w Australii i Hiszpanii.

Przerażający horror o zjawiskach nadprzyrodzonych w reżyserii Jamesa Wana zebrał entuzjastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i publiczności, co znalazło odzwierciedlenie w przyznanej mu przez widzów najwyższej ocenie ?A? w rankingu CinemaScore. Filmy z tego gatunku bardzo rzadko spotyka takie wyróżnienie. W pierwszy weekend na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych Obecność zarobiła aż 41,9 mln dolarów. Jest to rekordowy wynik wśród horrorów.

Ogłaszając te informacje, Dan Fellman stwierdził ? ?James Wan stworzył film, który po wyjściu z kina na długo pozostaje w pamięci widzów. Dzięki temu polecają go innym, a to powinno zapewnić mu popularność przez resztę lata. Wśród sztandarowych letnich przebojów Obecność stała się filmem, który w tym sezonie po prostu trzeba zobaczyć?.

Obecność opowiada prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani przez rodzinę terroryzowaną na odludnej farmie przez mroczną zjawę . Zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz