Transatlantyk nadciąga! Od dziś, aż do kolejnego piątku Łódź zmieni się w filmową stolicę Polski!

Wśród licznych seansów będzie można zobaczyć także filmy z repertuaru Monolith Films. Serdecznie zapraszamy!

Już w niedzielę (14 lipca) w sekcji Kino Kulinarne będzie można zobaczyć, przedpremierowo obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę. „Nasze miejsce na ziemi” to opowieść o pogoni za marzeniami o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów.

Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią. Film do regularnej dystrybucji wejdzie na początku przyszłego roku.

16 lipca z kolei czekają atrakcje dla najmłodszych widzów. Fani kultowych postaci studia Aardman będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach tworzenia lalek do animacji. Warto przypomnieć sobie jak wygląda Baranek Shaun, szczególnie dlatego, że jesienią przygody jego rozbekanej ferajny powrócą na wielki ekran. „Baranek Shaun Film. Farmageddon” premierę będzie mieć 8 listopada. Tymczasem zapraszamy na Filmowy Klan Urwisów na Transatlantyku.

Również 16 lipca czeka na widzów kolejna porcja emocji. W ramach Kina Łóżkowego Vox będzie można zobaczyć „Cudownego chłopaka”. Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay w lekcji rodzicielstwa, empatii i humoru! Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz