Trailer ?Bogów? powalczy z amerykańskimi superprodukcjami o nagrodę Golden Trailer Awards 2015

Zwiastun filmu ?Bogowie?, w reżyserii Łukasza Palkowskiego, znalazł się na liście nominowanych do Golden Trailer Awards 2015. Nagroda jest przyznawana od 1999 roku i zyskała prestiżową renomę ?Oscara? wśród trailerów. Bezdyskusyjny przebój kinowy, z Tomaszem Kotem w roli głównej, który wszedł do kin 10 października ubiegłego roku, zobaczyło dotąd 2 mln 239 tys. widzów. Nagrody zostaną rozdane 6 maja br. w The Saban Theater w Beverly Hills.

Konkurentem polskiego zwiastuna, w kategorii zagraniczny spot telewizyjny, będzie amerykańsko-brytyjska superprodukcja science fiction ?Ex_Machina?. Film w reżyserii Alexa Garlanda, który aktualnie można obejrzeć w polskich kinach, za oceanem osiągnął już świetny wynik w wysokości 6 474 774 dolarów.

W konkursie wezmą udział także wielkie produkcje hollywoodzkie, a wśród nich między innymi: ?Snajper?, ?Zbuntowana?, ?Interstellar?, ?Birdman? czy ?Lucy?. Golden Trailer Awards są przyznawane w 16 kategoriach: akcja, animacja/familjny, komedia, dokument, dramat, fantasy/przygodowy, horror, kino niezależne, muzyka, romans, blockbuster lata, teaser, thriller, gra video, najbardziej oryginalny trailer oraz zagraniczny spot telewizyjny, do której w tym roku zostały zakwalifikowane tylko dwa filmy.

Reżyserem i montażystą nominowanego trailera jest Dobromił Sudak - montażysta, producent oraz reżyser reklam telewizyjnych i zwiastunów filmowych.

Reżyserią i montażem trailerów zajmuję się od 10 lat. Oglądając pierwsze wersje montażowe Bogów czułem, że mam do czynienia z filmem wybitnym, jednak nie przypuszczałem, że odniesie aż tak wielki sukces. Bogowie zostali docenieni przez krytyków, a co najważniejsze także przez widzów. Film znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej kasowych filmów ostatniego 25-lecia w Polsce! Filmowa historia doktora Religi, z genialnie odegraną rola Tomasza Kota, spowodowała, że prace nad trailerem były niesamowitą przygodą - mówi autor nominowanego zwiastuna, Dobromił Sudak. Prawdziwym wyzwaniem jest uchwycić faktyczne przesłanie danego obrazu. Sztuką jest, aby nie zdradzając zakończenia filmu, zatrzymać widza w napięciu i zaciekawić go na tyle, aby później zechciał wybrać się do kina - dodaje.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=1biE4cOrDPE[/youtube]

Jak mówi, nominacja do nagrody Golden Trailer Awards jest ogromnym wyróżnieniem, a świadomość, że stworzony przez niego zwiastun jest doceniany przez najznamienitsze osobistości z Hollywood oraz konkuruje z superprodukcjami największych amerykańskich wytwórni filmowych, przynosi mu ogromną radość i satysfakcję.

W swojej karierze zmontowałem już kilkaset zwiastunów do filmów. Ten będzie mi szczególnie bliski z dwóch powodów. Film stworzyli moi przyjaciele i wiem ile ich to pracy kosztowało. Poza tym jest to naprawdę dobre kino, które każdemu z czystym sumieniem polecam! Niesamowita historia niesamowitego człowieka. Człowieka walczącego z wszelkimi przeciwnościami, systemem, brakiem sprzętu czy nieprzychylnością środowiska - podsumowuje.

Wśród nagrodzonych dotąd zapowiedzi filmowych znalazły się takie przeboje kinowe jak: ?Matrix?, ?The Social Network?, ?Mroczny Rycerz powstaje?, ?Iron Man 3? czy ?Grawitacja?. W kategorii najlepszy zwiastun zagranicznego filmu dramatycznego w ubiegłym roku wygrała ?Ida? Pawła Pawlikowskiego.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz