„Toto i jego siostry” – nowy film produkcji HBO Europe na Warszawskim Festiwalu Filmowym!

Podczas rozpoczynającego się właśnie Warszawskiego Festiwalu Filmowego zostanie pokazany nowy dokument HBO Europe pt. Toto i jego siostry. Film pokazuje dramatyczne losy małego, rumuńskiego chłopca Totonela, który mimo trudnych warunków życia, próbuje uciec od szarej rzeczywistości, a jednocześnie wyczekuje powrotu ukochanej matki z więzienia.

Totonel ma 10 lat i wraz z nastoletnimi siostrami Andreą i Aną mieszka w getcie na obrzeżach Bukaresztu. Ich matka pięć lat temu trafiła do więzienia za przemyt narkotyków. Dzieci próbują poradzić sobie najlepiej jak potrafią w tej trudnej sytuacji. Cała trójka jest sobie niezwykle bliska, siostry z ogromną czułością opiekują się młodszym bratem. Brak matki najbardziej odbił się właśnie na chłopcu, który rośnie i mocno się zmienia. Toto z pasją oddaje się nauce ? uczy się pisać, czytać, tańczyć, chodzi do kina i do teatru. Poznaje nowy fascynujący świat, który do tej pory był dla niego niedostępny, a jednak najbardziej czeka na powrót matki z więzienia.

Toto i jego siostry został wyreżyserowany przez rumuńskiego reżysera Alexandra Nanau, który odpowiada również za scenariusz, zdjęcia, montaż i produkcję. Film pokazywany był do tej pory na festiwalach w San Sebastian oraz w Zurichu, gdzie otrzymał nagrodę Złotego Oka dla najlepszego filmu dokumentalnego. Koproducentami filmu są Strada Film, Alexander Nanau Production oraz HBO Europe.

Pokazy filmu Toto i jego siostry odbędą się w ramach WFF w Kinotece:

  • 10 października, godz. 16.30
  • 11 października, godz. 11.00
  • 15 października, godz. 19.00.
 

Wcześniejszy dokument tego samego reżysera Alexandra Nanau to nagrodzony Emmy Świat według Iona B. wyprodukowany przez HBO Europe. Film można oglądać w serwisie internetowym HBO GO.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz