Top 5 horrorów, w których dobra zabawa zamienia się w koszmar. „Dom strachów” w kinach od piątku!

Twórcy horrorów uwielbiają takie początki: paczka znajomych wyrusza z domu, gotowa się zabawić, na miejscu wszystko zapowiada się świetnie, ale z chwili na chwilę robi się coraz bardziej niepokojąco, a potem makabrycznie… Ale czy nie tego właśnie oczekujemy po dobrym horrorze – porządnej dawki strachu i zaskoczenia w pozornie znajomej formule? Najpopularniejsze horrory wszech czasów wskazują na to, że tak. W ten piątek do kin wejdzie  „Dom strachów” i gwarantujemy, że zmrozi wam krew w żyłach!

1. Dom strachów

Twórcy „Cichego miejsca”, okrzykniętego jednym z najlepszych horrorów ostatnich lat, powracają z pierwszorzędną i przerażającą rozrywką – tym razem krzyki i wrzaski będą wskazane. Kiedy w Halloween grupa znajomych wybiera się do rozrywkowego domu strachów, nikt z nich nie spodziewa się, że niewinna zabawa zmieni się w makabryczny koszmar. Mieszkańcy domu zdają się znać ich najskrytsze lęki i najboleśniejsze wspomnienia – i chcą zrobić z nic krwawy użytek… Ale kto tak naprawdę jest tu ofiarą, a kto oprawcą? Dom strachów będzie trzymał was w napięciu przez każdą minutę!

2. Teksańska masakra piłą mechaniczną

Kultowy horror z 1974, który zapoczątkował całą serię remake’ów i stał się prekursorem filmowych slasherów i gore. Piątka nastolatków wyrusza na wakacje do Teksasu i po spotkaniu z dziwnym autostopowiczem trafia do domostwa psychopatycznego mordercy o pseudonimie Leatherface, który po kolei przerabia ich na miazgę przy pomocy tytułowego narzędzia. Krew leje się strumieniami, a kiedy wydaje wam się, że właśnie zobaczyliście najgorsze, następna scena wciska was w fotel jeszcze mocniej. Tylko dla widzów o mocnych nerwach!

3. Dom woskowych ciał

Grupie przyjaciół w trasie psuje się samochód i postanawiają szukać pomocy w najbliższym miasteczku. Co dziwne, nie ma go na żadnej mapie i wygląda na zupełnie opuszczone. Natrafiają tam na Dom Woskowych Figur, a wszystkie wyglądają zadziwiająco realistycznie. Z czasem przyjaciele odkryją, dlaczego… Będą musieli wydostać się z Ambrose, zanim sami podzielą los „eksponatów”. W filmie zagrała Paris Hilton – wówczas dopiero wschodząca gwiazda – była to jej pierwsza (i jak na razie jedyna!) rola w filmie grozy. 

4. Escape Room

Motyw popularnych pokojów zagadek zainspirował twórców horroru – jak na razie nakręcono trzy filmy o tym tytule. W tym sprzed dwóch lat, wyreżyserowanym przez Wima Wernicka, grupa znajomych postanawia uczcić urodziny przyjaciela i wybrać się do nowego, tajemniczego pokoju zagadek, który obiecuje ekstremalne doświadczenia. Łamigłówki, które przychodzi im rozwiązywać, są coraz bardziej makabryczne, a wkrótce okazuje się, że stawką w tej grze jest ich własne życie… 

5. Dom w głębi lasu

Grupa studentów chce spędzić weekend z dala od cywilizacji i wybiera się do domku na odludziu. Na pozór miejsce spełnia wszystkie ich kryteria, na miejscu okazuje się jednak, że ktoś lub coś prowadzi z nimi śmiertelną grę… Dom w głębi lasu wykorzystuje znaną formułę, żeby tym skuteczniej nas zaskoczyć. Na przykład humorem, który wkrada się tu nieoczekiwanie i każe nam powątpiewać, czy historia, którą oglądamy, jest aby na pewno całkiem na serio. I pewnie właśnie tą przewrotnością film zyskał sobie kilka nominacji do prominentych nagród.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz