Tom Hiddleston w ekranizacji bestsellerowej powieści Wieżowiec J.G. Ballarda.

W poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i anonimowości doktor Robert Laing (Tom Hiddleston) wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który powstał, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i zachcianki bogatych, wykształconych mieszkańców Londynu. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Laing z każdym dniem poznaje kolejnych mieszkańców budynku, w tym ekscentrycznego projektanta apartamentowca, Royala (Jeremy Irons) oraz jego piękną i oddaną asystentkę Charlotte (Sienna Miller). Mężczyzna szybko staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje cały budynek. Pełen dobrobytu, zakrapianych imprez i orgii raj zmienia się w prawdziwy koszmar, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu zanim doktor Robert Laing zacznie wreszcie czuć się jak u siebie.

J.G. Ballard, nazywany jednym z najważniejszych pisarzy XX wieku, był kluczową i wyjątkową postacią ruchu New Wave w literaturze science fiction. Charakterystyczna dla jego twórczości dystopijna mieszanka seksualności, alienacji i technologii uczyniła go jednym z najbardziej wpływowych twórców literatury postmodernistycznej. Słynna powieść brytyjskiego pisarza, Imperium słońca, została przeniesiona na ekran przez Stephena Spielberga w 1984 roku (w głównej roli wystąpił Christian Bale), a kolejną, równie znakomitą książkę autora, Kraksa, zekranizował David Cronenberg.

Tym razem interpretacji dzieła J.G. Ballarda podjął się Ben Wheatley, nagradzany brytyjski reżyser filmów Down Terrace, Lista płatnych zleceń, Turyści i A Field in England. W obsadzie High-Rise znaleźli się Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller, Elisabeth Moss, Luke Evans i Stacy Martin.

"High-Rise" w kinach 15 kwietnia!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz