Tom Hanks w „Hologramie dla króla” i rockowa komedia „Młodzi przebojowi” na VOD

Po raz pierwszy w Polsce: Tom Hanks w filmie "Hologram dla króla" oraz muzyczna podróż w niezapomniane lata 80-te w filmie "Młodzi przebojowi".

hologram_dla_krola_press

19 września serwis Cineman VOD pokaże premierowo komedię "Hologram dla króla" z Tomem Hanksem w roli głównej, a dwa tygodnie później (27 września) brzmiący rytmami lat 80-tych film "Młodzi przebojowi". Oba filmy będą udostępnione wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Hologram dla króla" w reżyserii Toma Tykwera został nakręcony na podstawie bestselerowej powieści Dave'a Eggersa, który jest także współautorem scenariusza do filmu. "Hologram dla króla" to przewrotna opowieść o biznesmenie, który po niepowodzeniach finansowych postanawia wyjechać do Arabii Saudyjskiej, by tam się rozpocząć nowe życie. Zetknięcie się z oszałamiającym bogactwem arabskich szejków i zupełnie nową kulturą, kompletnie odmienia bohatera, który w rezultacie zamiast pieniędzy odnajdzie w pustynnym kraju miłość swojego życia.

Reżyser filmu Tom Tykwer ma w swoim dorobku takie filmy jak nominowany do BAFTA dramat "Biegnij Lola, biegnij", ekranizację powieści Patricka Süskinda "Pachnidło: historia mordercy" czy "Atlas chmur". Tykwer jest także kompozytorem muzyki do praktycznie wszystkich swoich filmów, w tym do "Hologramu dla króla". W obsadzie filmu obok dwukrotnego laureata Oscara Toma Hanksa występuje Alexander Black, który wciela się w rolę Yousefa, kierowcy i przewodnika po arabskim świecie. Film zdobył dwie Niemieckie Nagrody Filmowe w kategorii najlepszy montaż i najlepszy dźwięk.

27 września Cineman VOD pokaże kolejną polską premierę: film w reżyserii Johna Carneya "Młodzi przebojowi". Irlandia, połowa lat 80-tych. Przytłaczająca rzeczywistość braku pracy i perspektyw na lepsze jutro - a w tym wszystkim on, nastoletni Cosmo. Rodzice z powodów finansowych zmieniają mu szkołę. Cosmo nie może się przyzwyczaić do nowych do nowych reguł. Jednak wszystko się zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się piękna i zbuntowana Raphina. Film jest luźno oparty na wspomnieniach z młodości samego Johna Carneya ("Once"), który jest także autorem scenariusza. Obok świetnej fabuły, na pierwszy plan wysuwa się znakomita muzyka nawiązująca klimatem do lat 80-tych. Na uwagę zasługują też młodzi aktorzy: Ferdia Walsh-Peelo wcielający się w rolę Cosmo i piękna Lucy Boynton grająca Raphinę. W filmie występuje również Aidan Gillen znany z serialu "Gra o Tron" oraz Maria Doyle Kennedy znana z filmów "Obecność 2" czy "Jupiter: Intronizacja".

Źródło: informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz