Tobey Maguire w filmie Edwarda Zwicka, „Pionek” – polska premiera na Cineman VOD.

Tobey Maguire w historii legendarnego pojedynku amerykańskiego geniusza Bobby'ego Fishera z radzieckim arcymistrzem Borisem Spasskim.

26 stycznia serwis Cineman VOD udostępni premierowo, zrealizowany w oparciu o prawdziwe wydarzenia, film "Pionek" w reżyserii laureata Oscara Edwarda Zwicka. Film będzie można obejrzeć przez dwa tygodnie, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

Rok 1972, czasy Zimnej Wojny. Wychowany na Brooklynie Bobby Fisher (Tobey Maguire), genialny i ekscentryczny szachista, gra w szachy od małego. Jego rozgrywki są zagrania są równie genialne, nowatorskie co skuteczne. W USA, ani w dobrej starej Europie nikt nie może się z nim mierzyć. Jednak jest ostatnia szachowa potęga z którą do tej pory Bobby się nie zmierzył. To Boris Spasski, niepokonany dotąd arcymistrz z ZRRR. Pojedynek to nie tylko walka o prymat w świecie szachów, to również propagandowa rywalizacja dwóch super mocarstw. Zaczyna się walka nerwów.

Reżyserem a zarazem producentem filmu jest laureat Oscara Edwar Zwick. Choć Zwick dostał Oscara za produkcję "Zakochanego Szekspira", to kinomani i krytyka równie wysoko cenią filmy przez niego wyreżyserowane takie, jak choćby "Ostatni samuraj" czy "Krwawy diament". Odtwórcą roli Bobby'ego Fishera jest Tobey Maguire. Maguire popularność swoją zawdzięcza roli Spider-Mana, jednak krytycy najwyżej ocenili jego rolę w thrillerze "Bracia", za którą dostał nominacje do Złotego Globu. W postać Borisa Spasskiego wciela się czterokrotnie nominowany do Złotego Globu za rolę w serialu "Ray Donovan" Liev Schreiber. Autorem scenariusza jest nominowany do Oscara za "Niewidocznych" Steven Knight ("Ugotowany", "Koliber", "Układ"), zaś muzykę skomponował ośmiokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard.

Kolejną premierą na Cineman VOD prezentowaną w ramach oferty Super Premium VOD będzie thriller "Dobry, zły i martwy" z Dannym Trejo ("Maczeta") i Dolphem Lundgrenem ("Niezniszczalni") w rolach głównych. Film zostanie udostępniony 9 lutego i będzie można go oglądać przez dwa tygodnie od dnia premiery.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz