„To rola życia” ? Agnieszka Mandat o pracy przy nowym filmie Agnieszki Holland

30 października w Kotlinie Kłodzkiej zakończyła się jesienna część zdjęć do najnowszego filmu Agnieszki Holland pt. "Pokot" na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług wśród kości umarłych". To drugi etap tej wielosezonowej produkcji, w której ekipa filmowa podąża za rytmem natury, poszukując magii świata Tokarczuk. ?Kotlina Kłodzka zmienia się jak kobieta ? mówi Agnieszka Holland ? "przeżywa swoją wiosnę, lato, jesień i zimę."

Porównanie jest nieprzypadkowe, ponieważ nowy film Holland to historia, która przywraca dojrzałym kobietom głos ? zarówno w życiu jak i na dużym ekranie. "Większości starzejących się kobiet świat nie widzi, stają się przezroczyste" ? mówi reżyser, parafrazując braci Coen ? ?To nie jest kraj dla starych kobiet?.

Nic dziwnego, że rola charyzmatycznej astrolożki Duszejko, która rozmawia ze zwierzętami i niczym Sherlock Holmes tropi zagadkę seryjnych morderstw, była marzeniem niemal każdej dojrzałej aktorki w Polsce. "Prawie każda, która przychodziła na zdjęcia próbne mówiła: Duszejko to ja!" ? wspomina Agnieszka Holland.

Ostateczny wybór padł na aktorkę Teatru Starego w Krakowie ? Agnieszkę Mandat.

"To jest rola życia" ? mówi Agnieszka Mandat. "Takich ról dla aktorek w moim wieku właściwie nie ma".

?Myślę że w Duszejko wiele kobiet, niekoniecznie w starszym wieku, odnajdzie siebie.? ? dodaje Agnieszka Holland.

Prezentujemy najnowsze zdjęcia z planu filmu "Pokot".

Kolejna, zimowa odsłona produkcji Studia Filmowego TOR już w zimie. Premiera filmu planowana jest w 2017 roku.

Źródło: materiały prasowe  
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz