„To ogromne niebezpieczeństwo!? ? Dawid Ogrodnik ostrzega polskie nastolatki

Wideo-wywiad z Dawidem Ogrodnikiem ? gwiazdą filmu ?Obietnica?

 

Znany z fenomenalnych występów w ?Chce się żyć? i ?Jesteś Bogiem?, Dawid Ogrodnik powraca na ekrany kin w ?Obietnicy?, nowym filmie Anny Kazejak ? reżyserki ?Skrzydlatych świń? i producentów rewelacji międzynarodowych festiwali ? ?Idy?. Choć w poruszającej historii konfliktu pomiędzy ?generacją online? a zagubionymi rodzicami aktor znalazł się po stronie dorosłych, prywatnie nie może nachwalić się młodszych kolegów z planu.

 

?Nadchodzi nowe, piekielnie zdolne pokolenie! Możliwość oglądania tych młodych ludzi w akcji była dla mnie szokiem i uświadomiła mi moje własne ograniczenia. Przyszłość należy do nich.? ? mówi Ogrodnik o młodej obsadzie. Główne role zagrali w niej Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. U ich boku zobaczymy także, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym ?Bejbi Blues? Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów rapera Donatana ?Równonoc? i ?My Słowianie?. Zdolną młodzież wspiera prawdziwie doborowa ekipa aktorska, w której poza Ogrodnikiem znaleźli się Andrzej Chyra (?W imię??), Magdalena Popławska (?Lęk wysokości?), Jowita Budnik (?Papusza?) i Bartłomiej Topa (?Drogówka?).

Istotą tego filmu jest, by przestraszyć i pokazać, jakie zagrożenia tkwią w nowych technologiach, tłumaczy zdobywca Paszportu ?Polityki?. ?Za paręnaście lat nie będziemy nadążać za tym, co się dzieje w głowach młodych ludzi i tym, jak technologia i technika idą do przodu. To ogromne niebezpieczeństwo!? ? stwierdza Ogrodnik. ?Dzieciaki nie są głupie i od małego szukają czegoś w Internecie. Musimy być w tym obecni i zmierzyć się z zagrożeniem. Dobitnie pokazać, że to jest porno, to przemoc, a to pedofilia. Uczulić je na to, że czym się karmią, tym się stają.? ? dodaje aktor.

Generacja online kontra zagubieni rodzice w nowym obrazie Opus Film, producenta trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara ? ?Ediego?, ?Sztuczek? i ?Z odzysku? oraz wielokrotnie nagrodzonej ?Idy?, w reżyserii Anny Kazejak ? autorki kinowego przeboju ?Skrzydlate świnie?. Poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera filmu odbyła się 14 lutego na festiwalu Berlinale.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz