To, co francuskie: pocałunek, bagietka, komedia

Francja kojarzy się z wieżą Eiffla, francuskim pocałunkiem, bagietką, croissantem, a po sukcesach ?Jeszcze dalej niż północ? i ?Nic do oclenia? już nie z Louisem de Funesem a z? Danym Boonem.

Dziś Francja świętuje dzień niepodległości. 14 lipca 1789 r. słynna Bastylia została zdobyta przez lud paryski i jako symbol ucisku zburzona. Skończyły się rządy absolutne i rozpoczęły republikańskie. Dlatego data ta jest traktowana jako punkt zwrotny w historii kraju. W tym dniu odbywa się słynny bal strażaków, imponująca parada wojskowa na Polach Elizejskich oraz tradycyjny pokaz sztucznych ogni przy wieży Eiffla. W miniony weekend świętować można było również w Warszawie. Z okazji obchodów święta, na ulicy Francuskiej powstało miasteczko ze sceną i stoiskami francuskich firm i organizacji z całej Polski. Jednocześnie na ekrany kin wszedł również film jednego z najbardziej znanych francuskich komików i aktorów Dany?ego Boona ?Przychodzi facet do lekarza?.

W otoczeniu wszystkiego tego, co francuskie, autor jednej z najpopularniejszych produkcji w historii nadsekwańskiego kina ?Jeszcze dalej niż północ?, śmieje się z hipochondrii i niedoskonałości w związkach międzyludzkich.

Na obchody święta zaprasza również Bistro La Cocotte w Warszawie przy Mokotowskiej 12

?Przychodzi facet do lekarza? w kinach od 11 lipca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz