„To film o afirmacji życia” – Penélope Cruz na polskim plakacie „Ma Ma”

4 grudnia do kin trafi najnowsza produkcja z Penélope Cruz w roli głównej. Prezentujemy oficjalny polski plakat filmu ?Ma Ma? oraz przywołujemy rozmowę z reżyserem ? Julio Medemem na temat jego najnowszego obrazu.

Już na początku grudnia (4.12), widzowie w całej Polsce będą mogli zobaczyć najnowszy film z utalentowaną i popularną Penélope Cruz. ?Ma Ma? opowiada o walce z rakiem piersi i pokładach nowej energii do życia, które potrafi wyzwolić choroba. Julio Medem ? reżyser filmu, opowiada o głównej postaci granej przez hollywoodzką aktorkę:

?Magda to kobieta, która nie wierzy w życie pośmiertne, w Boga. Wierzy jednak w tu i teraz, tę jedyną rzecz, którą naprawdę posiadamy. Tę wiarę i wiedzę przekazuje synowi - mówi mu, że przede wszystkim powinniśmy starać się być szczęśliwymi, a następnie zachęcać do tego innych. Ta prosta rada staje się sednem tej opowieści. ?Ma Ma? to film o afirmacji życia.?

?Każda z części filmu ?Ma Ma? posiada własną dramatyczną strukturę - z ekspozycją, rozwojem akcji, punktem kulminacyjnym oraz rozwiązaniem akcji.? ? mówi reżyser ? ?Części te pozostają jednak wobec siebie symetryczne. Otwiera je mrok: ginekolog Julián przekazuje Magdzie diagnozę. Na kolejnych etapach i w finale ludzie, którzy otaczają bohaterkę tracą i zyskują różne rzeczy. Albo inaczej: zaczynają od straty, by pod koniec zyskać. Jak dużo? Ilość nie ma tu, tak naprawdę, żadnego znaczenia. Ważna jest jakość. To ona popycha tę historię do przodu. Chciałem szukać światła - skądkolwiek by ono nie pochodziło, choćby było ledwie zauważalne.?

Penélope Cruz ? laureatka Oscara za ?Vicky Cristina Barcelona?, muza Pedro Almodóvara i Woody?ego Allena ? debiutuje jako producentka, kreując w filmie ?Ma Ma? ? jak sama podkreśla ? najbardziej złożoną, a zarazem najpiękniejszą rolę w karierze. Za kamerą Julio Medem, specjalizujący się w zmysłowych kobiecych portretach, który określa swoje dzieło jako ?hymn na cześć życia, dramat przepełniony światłem i miłością?.

Magda (Cruz), nauczycielka i matka 10-letniego chłopca, musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto u niej raka piersi. Jednak kobieta nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie wyzwala w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które gruntownie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych.

Penélope Cruz partneruje wybitny hiszpański aktor, trzykrotny laureat Nagrody Goya ? Luis Tosar (?Boskie jak diabli?, ?Słodkich snów?).

?Ma Ma? w kinach od 4 grudnia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz