„To było zadziwienie przez duże TAK!” – Janusz Gajos zachwala ?Body/Ciało?

 

?Takiego polskiego filmu jeszcze nie widziałem. To było zadziwienie przez duże TAK!? Janusz Gajos zachwala ?Body/Ciało? Małgorzaty Szumowskiej. 

Janusz Gajos, legenda, ikona kina i ? cytując Maję Ostaszewską: ?jeden z najbardziej ukochanych aktorów w naszym kraju? - powraca na ekrany w ?Body/Ciało? ? filmie, który przyniósł Małgorzacie Szumowskiej prestiżowego Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Znakomity aktor zagrał cynicznego prokuratora, który dostaje szansę skomunikowania się z duchem zmarłej żony. ?To było zadziwienie przez duże ?tak?? ? zachwala aktor i dodaje, że takiego polskiego filmu dotąd jeszcze nie widział!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=zJV4Fl_s2Qg[/youtube]

?Starałem się zagrać człowieka, który stojąc na tle muru wydaje się niewidzialny. I dopiero, gdy przyjrzymy mu się bliżej, zobaczymy jego pokiereszowane życie? ? mówi Janusz Gajos ? ?Po pierwszym obejrzeniu ?Body/Ciało? powiedziałem Małgosi Szumowskiej i Michałowi Englertowi, że takiego polskiego filmu jeszcze nie widziałem. To było zadziwienie przez duże ?tak?. Film opowiada o pewnym brudzie życia i komplikacjach, z którymi nie możemy sobie poradzić, a jednocześnie uśmiecha się do nas. Na festiwalu w Berlinie oczywiście patrzyłem na ekran, ale głównie słuchałem widowni. I pamiętam, jak kamienie spadały mi z serca. Zrozumiałem, że on dociera. 1800 osób akceptowało i przyjmowało tę opowieść jak swoją. Każdy może się w niej umiejscowić i powiedzieć ? ?ja tak miałem?.?

?Dlaczego Janusz Gajos? Bo uważam, że jest to aktor w polskim kinie niewykorzystany. Od wielu lat nie zagrał roli dramatycznej, która pokazywałaby jak dobrym jest aktorem kinowym. Takiej roli dawno nie miał i myślę, że na taką właśnie czekał! Pisząc scenariusz, musieliśmy wierzyć, że nam nie odmówi, bo nie znajdowaliśmy żadnego godnego zastępcy. Samotny ojciec, nieradzący sobie z nastoletnią córką i alkoholem ? Janusz Gajos idealnie pasował nam do tego opisu, ponieważ nosi w sobie pewien smutek? ? mówi Małgorzata Szumowska.

?Body/Ciało? w kinach od 6 marca

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz