The Theory of Everything

8 października rozpoczęły zdjęcia do filmu "The Theory of Everything" w reżyserii laureata Oscara Jamesa Marsha/Człowiek na linie/. W rolach głównych zobaczymy: Eddie'go Redmayne'a i Felicity Jones.

"The Theory of Everyting" to historia najbardziej błyskotliwego i uwielbianego fizyka naszych czasów Stephena Hawkinga oraz studentki historii sztuki Jane Wilde, w której Hawking zakochał się podczas studiów na Uniwersytecie Cambridge w latach 60-tych.

Produkcją filmu zajęli się Tim Bevan i Eric Fellner (Working Title Films) oraz Lisa Bruce i Anthony McCarten. Oryginalny scenariusz autorstwa Anthony?ego McCartena został zainspirowany wspomnieniami Jane Hawking ? ?Travelling to Infinity: My life with Stephen?.

Do Eddie?go Redmayne/Nędznicy/ i Felicity Jones (The Invisible Woman ) dołączą na ekranie David Thewlis (Piąta władza, Czas wojny), Emily Watson (Anna Karenina, Czas wojny), Charlie Cox (Zakazane imperium), Simon McBurney (Szpieg, Jane Eyre), Maxine Peake (Osada, Red Riding) oraz Harry Lloyd (Gra o tron, Żelazna dama).

Reżyser James Marsh jest laureatem Oskara i nagrody BAFTA za film dokumentalny Człowiek na linie (Man on Wire) oraz licznych wyróżnień za film Projekt Nim (Project Nim). W roku 2012 na ekran kin wszedł świetnie przyjęty thriller w jego reżyserii Kryptonim: Shadow Dancer (Shadow Dancer), w którym wystąpili Clive Owen i Andrea Riseborough.

"Niewiele można się było spodziewać po Stephenie Hawkingu, inteligentnym, ale niezaradnym studencie kosmologii, zwłaszcza, że diagnoza lekarska, jaką otrzymał w wieku 21 lat dawała mu tylko 2 lata życia. Do działania pobudziła go dopiero miłość koleżanki ze studiów na uniwersytecie Cambridge, Jane Wilde. To dzięki temu uznano go za następcę Einsteina, a on sam został mężem i ojcem trójki dzieci. Podczas trwania małżeństwa, kiedy ciało Stephena słabło, a jego sława wciąż rosła, pojawiły się pęknięcia, które wystawiły na próbę ich związek i dramatycznie odmieniły życie".

Profesor Steven Hawking jest jednym z najwspanialszych naukowców naszych czasów. Jest profesorem matematyki i fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Cambridge. Cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, które spowodowało paraliż większości jego ciała. Książka "Krótka historia czasu" sprzedała się w milionowych nakładach na całym świecie. Film dystrybuuje na świecie Universal Pictures International.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz