?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha – ?Rusałka”

 

Zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu ?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha. 7. czerwca o godz. 18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego ?Rusałka? z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.

W sobotę, 7. czerwca o godz.18:30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego ?Rusałka? Antonína Dvořáka. Wystąpi wybitny polski solista operowy Piotra Beczała jako Książę, a partnerować mu będzie słynna śpiewaczka Renée Fleming jako Rusałka. Jedna z najpiękniejszych czeskich oper czerpie z podań ludowych o nimfie wodnej, która, zakochawszy się w człowieku, zapragnęła przybrać ludzką postać. Zamienić w kobietę może ją tylko Ježibaba, leśna wiedźma, jednak ta oczekuje za to zapłaty: ma nią być piękny głos nimfy. Rusałka staje się kobietą, ale nie może wypowiedzieć choćby jednego słowa. Librecista wykorzystał temat, który posłużył między innymi Hansowi Christianowi Andresenowi do napisania ?Małej syrenki?. Rusałkę w bajkowym przedstawieniu Met, wyreżyserowanym przez specjalistę od wyjątkowo wiernych oryginałowi inscenizacji, zagra pierwszy sopran USA, a w rolę księcia, którego pokochała nimfa, wcieli się polski tenor. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 35 minut (w tym 2 przerwy). Wprowadzenie wygłosi Sylwia Wachowska.

?The Metropolitan Opera: Live in HD? to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych. Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie ? mimo sześciogodzinnej różnicy czasu ? przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji. The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. The Metropolitan Opera zainaugurowała swoją działalność w roku 1883 ?Faustem? Charles?a Gounoda. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów ? od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monumentalnych spektakli w roku.

Zapraszamy na ?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha! Cena biletu na transmisje ? 100 zł Cena biletu na retransmisje ? 85 zł Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

RUSAŁKA 7.06.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja Antonín Dvořák

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz