?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha – ?Kopciuszek”

Zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu ?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha. 10. maja o godz. 18:30 odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego ?Kopciuszek? Gioacchino Rossini z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.

W sobotę, 10. maja o godz.18:30 odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego ?Kopciuszek? Gioacchino Rossini. Wystąpią wybitni soliści operowi: Joyce DiDonato jako Kopciuszek i Juan Diego Flórez jako książę.

Rossini to zawsze wielkie wyzwanie dla śpiewaków: jego opery pełne są karkołomnych arii czy duetów, które muszą być wykonywane w zawrotnym tempie, i to po mistrzowsku. Dyrekcja Met ponownie skompletowała obsadę składającą się ze światowych specjalistów od muzyki włoskiego mistrza opery komicznej (to przedstawienie było już transmitowane w roku 2009, z El?ną Garančą w tytułowej roli). Dlatego też należy spodziewać się, że operowa wersja zabawnej i wzruszającej historii o ubogiej i skromnej dziewczynie, która zgubiła na balu u księcia pantofelek, zostanie wykonana na scenie Met brawurowo. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa). Wprowadzenie wygłosi Aleksander Laskowski, dziennikarz Polskiego Radia Dwójka.

?The Metropolitan Opera: Live in HD? to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie ? mimo sześciogodzinnej różnicy czasu ? przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

Zapraszamy na ?The Metropolitan Opera: Live in HD? w Kinie Praha!

Cena biletu na transmisje ? 100 zł

Cena biletu na retransmisje ? 85 zł

Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

PROGRAM: ?The Metropolitan Opera: Live in HD?w Kinie Praha

KOPCIUSZEK

10.05.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

Gioacchino Rossini

EUGENIUSZ ONIEGI

24.05.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

Piotr Czajkowski

RUSAŁKA

7.06.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

Antonín Dvořák

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz