?The Curious Incident of The Dog in The Night-Time? z National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie!

Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na spektakl ?The Curious Incident of The Dog in The Night-Time?. Sztukę będzie można zobaczyć 28 sierpnia w 13 kinach sieci Multikino. Zrealizowany przez Teatr Narodowy w Londynie ?Dziwny przypadek psa nocną porą? powraca na ekrany kin na życzenie międzynarodowej publiczności. Transmitowane na cały świat w 2012 roku przedstawienie zarejestrowano i widzowie cyklu ?National Theare Live? będą je mogli zobaczyć teraz także w Multikinie. Nagrodzony siedmioma Olivier Award spektakl (m.in. za najlepszą nową sztukę) to adaptacja bestsellerowej powieści Marka Haddona, którą przetłumaczono na ponad 40 języków i sprzedano w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy.

28 sierpnia o godzinie 19:00 w 13 kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w pokazach spektaklu ?The Curious Incident of The Dog in The Night-Time? (?Dziwny przypadek psa nocną porą?).

Christopher John Francis Boone zna nazwy wszystkich krajów świata, ich stolic i wszystkie liczby pierwsze aż do 7507. Ma 15 lat i nie jest zwykłym nastolatkiem. Może pochwalić się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Jest świetny z matematyki, myśli bardzo logicznie, interesuje się komputerami i kosmosem. Nie jest natomiast w stanie poradzić sobie z czynnościami zwykłego życia. Nie lubi, gdy się go dotyka, przytłacza go nadmiar informacji z zewnętrznego świata, je tylko potrawy o kolorze czerwonym, nie potrafi odczytywać intencji ludzi, denerwują go wszelkie niespodziewane zmiany. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś zabił psa jego sąsiadki. To zdarzenie jest początkiem wielkiej przygody chłopca ? pierwszej w jego życiu samotnej podróży po Londynie ? którą musi odbyć, ponieważ, chcąc dowiedzieć się, kto zamordował zwierzaka, znalazł pewien list...

W rolę Christophera, chłopca z zespołem Aspergera, zaburzeniem rozwoju ze spektrum autyzmu (co ciekawe: w powieści i spektaklu nie pada na ten temat ani jedno słowo), wcielił się urodzony w 1984 roku angielski aktor filmowy i teatralny ? Luke Treadaway. Spektakl wyreżyserowała Marianne Elliott, której inscenizację innej powieści ? ?Czas wojny? (?War Horse?) Michaela Morpurgo ? widzowie cyklu ?National Theatre Live? mogli oglądać przez kilka ostatnich miesięcy. Autorem adaptacji powieści Marka Haddona na potrzeby sceny jest Simon Stephens.

W opracowaniu polskich napisów do przedstawienia pomogło wydawnictwo Świat Książki, które udzieliło zgody na bezpłatne wykorzystanie polskiego przekładu bestselleru Marka Haddona. Powieść ukazała się w Polsce w 2004 roku, a więc rok po światowej premierze. Autorką polskiego przekładu jest Małgorzata Grabowska.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround, w 2012 roku. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition z polskimi napisami. Przedstawienie dla widzów od lat 15.

Spektakl zobaczymy w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk,Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety ? Uwaga! Od sierpnia nowe, niższe ceny biletów.

35 zł ? normalny

33 zł ? normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina

31 zł ? normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina

30 zł ? ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)

28 zł ? ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina

26 zł ? ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina

25 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz