Ten horror rozłożył krytyków na łopatki!

?Oculus?, który dzisiaj wchodzi na ekrany kin (27 marca) zachwycił zagranicznych krytyków, a na czołowym opiniotwórczym portalu filmowym (Rotten Tomatoes) zebrał aż 73% pozytywnych głosów z całego świata. Podobne wrażenie zrobił na polskich recenzentach.  ?Oculus? ?zasługuje na miano jednego z najciekawszych i najstraszniejszych amerykańskich horrorów ostatnich kilku lat? (Darek Kuźma, Onet.pl.) Dlaczego? Bo groza w tym filmie nie leży  w epatowaniu szkieletami, czy nadprzyrodzonymi gadżetami, ale w genialnym igraniu z percepcją widza i tym samym ?wieczorny seans może nie jednemu widzowi zapewnić bezsenną noc? (Rafał Pawłowski, Cdp.pl).

?Oculus? czerpie z najlepszych mainstreamowych rozwiązań dla gatunku grozy, ale jednak prawdziwe źródło strachu osadza gdzie indziej. ?Ten film przerazi Cię bo, będzie z Tobą igrał. Sprowadzi Twój umysł na manowce. A tam właśnie czyhają duchy? ? mówi o filmie Tom Long z Detroit News. ?Oculusowi udaje się zbić widza z tropu kolejnymi, mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji tak dezorientującymi jak schody Eschera? ? dodaje Variety.com. ? Uświadamiamy sobie wraz z bohaterami, że nie tylko nie możemy wierzyć temu, co się dzieje, ale wręcz musimy uznać własne zmysły za największego wroga? ? pisze Kuźma. Mniej jest scen, w których leje się krew, ?więcej psychologicznego terroru, który sprawia, że włosy na ręce samowolnie się podnoszą? ? dodaje.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=yIFV20KLQBU[/youtube]

?Oculus? opowiada historię rodzeństwa, które spotyka się po latach od strasznej śmierci rodziców. Dziewczyna jest przekonana, że za traumatyczne wydarzenia w ich życiu odpowiada wiekowe lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Namawia brata, żeby to sprawdzić, narażając własne życie.  Poprzez rewelacyjny montaż i doskonale skonstruowane zbiegi okoliczności również widz doświadcza tego, co bohaterowie. Ma poczucie, że jego percepcja poddawana jest również złożonym manipulacjom.

?Oculus? to film tak dobry, że powinien być wyznacznikiem dla innych filmów kina grozy.

?W tym lustrze odbija się nie tylko kilka schematów przerobionych przez liczne horrory, ale też kierunek, w którym powinien podążyć cały gatunek? - konkluduje Robert Skowroński.

?OCULUS?  już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz