Ten film jest jak terapia!

TAKI FILM W POLSCE TO NOWOŚĆ!

?Wiele wskazuje na to, że nominowane do Oscara "Sekrety morza" otwierają nową kategorię ? filmów terapeutycznych? ? mówi psycholog dziecięca dr n. hum. Justyna Korzeniewska. Animacja, która wejdzie do kin już 8 maja, ?to mądra bajka, którą powinni obejrzeć dorośli wraz z dziećmi. Pozycja wręcz obowiązkowa? ? przekonuje. Opowieść, w której prowadzić nas będą ciepłe głosy Małgorzaty Kożuchowskiej oraz Arkadiusza Jakubika, ?zaciekawia i porusza dzieci, a dorosłym podpowiada jak je wychowywać. Stawia ważne pytania dotyczące rodziny, bliskości, miłości i udziela na nie wspaniałych odpowiedzi.? ? dodaje psycholog.

?Sekrety morza? warto zobaczyć również ze względu na zapadające w pamięć walory artystyczne. Na swoim koncie ?Sekrety morza? mają aż 5 nagród oraz 10 nominacji na znaczących festiwalach na całym świecie. Film zachwycił nie tylko amerykańską Akademię Filmową, która przyznała mu nominacje do Oscara w 2015 roku, ale także jury Tokyo Anime Award, które okrzyknęło go Animacją Roku czy gremium Sattelite Awards (nagroda w kategorii Najlepszy Film Fabularny).

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=7Lj-vqlmiAY[/youtube] ?Sekrety morza? to ?przebój kinowy z duszą? ? pisze ?AL Times?, który ?uwrażliwi dzieci na sztukę na całe życie? ? dodaje ?The Wall Street Journal?. To ?najbardziej fascynujący wizualnie i olśniewający film roku? (?The Dissolve?), w którym kryje się głęboka prawda o otaczającym nas świecie, nawet jeśli bohaterami są postaci rodem z celtyckich legend. Bohaterką filmu ?Sekrety morza? jest dziewczynka o imieniu Sirsza, ma ona 6 lat i starszego brata Bena, który nie zawsze jest dla niej miły. Pewnego dnia dziewczynka odkryje, że pod wodą potrafi zamienić się w fokę. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę sprzed lat, gdzie zniknęła ich mama? Niezwykła przygoda rodzeństwa zacznie się, gdy Sirsza zagra na muszli, z której muzyka poprowadzi ich do świata, o którym myśleli, że istnieje tylko w bajkach. Wtedy okaże się, że wszystko co słyszeli w legendach, jest prawdą?

?Sekrety morza? - najpiękniejsza bajka roku od 8 maja w kinach.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz