Ten aktor to miłość życia Patryka Vegi! „Bad boy” w kinach

Andrzej Grabowski – aktorska miłość Patryka Vegi.

Gebels z „Pitbulla” i… Adam z „Bad boya”

W najnowszym filmie Patryka Vegi Andrzej Grabowski wciela się w postać Adama – policjanta starej daty, który nie odpuści, póki nie zrealizuje obranego celu. Mężczyzna w  wojnie z kibolami łączy siły z bezwzględną prokuratorką. Czy za motywacją gończego psa kryje się rodzinna tragedia?

To nie pierwszy raz, kiedy Patryk Vega obsadził Andrzeja Grabowskiego w roli bezkompromisowego policjanta. Twórcza kolaboracja reżysera z aktorem rozpoczęła się w 2005 roku wraz z debiutem fabularnym Vegi – filmem „Pitbull”. Dziś niezaprzeczalnie kultowy obraz, który doczekał się serialu oraz kilku sequeli uplasował Grabowskiego w ścisłej czołówce aktorskiej. Legendarna kreacja pozwoliła mu udowodnić, że stać go na wiele więcej niż pokazywał przez lata w telewizyjnym sitcomie „Świat według Kiepskich”. Po latach Grabowski powrócił do kultowej postaci Gebelsa w filmach „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, zagrał także jedną z głównych ról w ostatniej produkcji Patryka Vegi – „Polityce”. Dla reżysera ta wieloletnia współpraca jest niezwykle ważna: „Andrzej Grabowski jest aktorem, który jest miłością mojego życia. Uwielbiam z nim pracować, bo to artysta mający niesamowite spektrum możliwości. Budzi sympatię, nawet jeśli gra postaci negatywne. Nie ma wielu aktorów w jego wieku, którzy byliby tak lubiani przez młodą publiczność” – wyznaje twórca.

Andrzeja Grabowskiego w roli charyzmatycznego policjanta podziwiać można od dziś na ekranach polskich kin w najnowszym filmie Patryka Vegi – „Bad boy”.

Fot. Aleksandra Mecwaldowska

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz