Te obrazy chwytają za serce i gardło. Groza rosyjskiej inwazji!

 

27 marca na polskie ekrany trafią ?Rozdzieleni? ? nowe dzieło Michela Hazanaviciusa ? autora głośnego i obsypanego Oscarami ?Artysty?. W rolach głównych Bérénice Bejo ? zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Cannes (?Przeszłość?) oraz Annette Bening ? dwukrotna laureatka Złotego Globu (?Wszystko w porządku? i ?Julia?). Producent obrazu, Thomas Langmann, opowiada o grozie rosyjskiej inwazji i kulisach powstania tej poruszającej, współczesnej opowieści rozpisanej na pięć języków. Na poparcie jego słów prezentujemy pełną galerią zdjęć z ?Rozdzielonych? ? chwytającej za serce i gardło produkcji o piekle wojny oglądanej oczami dziecka.

?Po zrealizowaniu z Michelem filmu ?Artysta?, miałem ogromną ochotę na ponowną współpracę. Czekałem na mocny i ambitny temat ? taki jak ?Rozdzieleni?. W pracy producenta najbardziej cenię możliwość wspierania reżysera przez cały okres pracy nad filmem ? tak jak mój ojciec, który towarzyszył na każdym etapie produkcji Milosowi Formanowi, czy Jean-Jacquesowi Annaud. Myślę, że przejście od niemego, czarno-białego filmu do poruszającej, współczesnej opowieści, rozpisanej na pięć języków, wyniosło naszą współpracę na kolejny poziom.?

?W przypadku tak wyjątkowego filmu, jak ?Rozdzieleni?, nawet doświadczony reżyser zaczyna od zera. Skłonność do podejmowania ryzyka jest tym, co nas łączy. Produkcja ?Rozdzielonych? wiązała się dla nas obu, producentów filmu, z ryzykiem finansowym. Był to także ryzykowny projekt dla Michela, jako reżysera, ze względu na ciężar tematu, który podejmuje. Ale Michel znakomicie sobie z nim poradził! Z głębokiej, wewnętrznej potrzeby stworzył wspaniały film, który z wielką dumą zaprezentowaliśmy na festiwalach w Cannes i Toronto. To jest właśnie powód, dla którego produkuję filmy: żeby stworzyć utalentowanym reżyserom najlepsze warunki do stworzenia dzieła, które zachwyci publiczność i da im możliwość wyrażenia siebie.? ? producent Thomas Langmann

W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo) ? pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=ASGHIntx6Ok[/youtube]

"Rozdzieleni" w kinach od 27 marca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz