„Takiego filmu w Polsce jeszcze nie było. Widzowie będą w szoku!” Antoni Królikowski i Grzegorz Daukszewicz o filmie ?Miasto 44?

?To film, jakiego w tym kraju jeszcze nie było. Widzowie będą w szoku, widząc, że takie rzeczy można kręcić w Polsce?. ?O tym filmie będzie się mówiło i będzie się do niego wracało? ? tak o ?Mieście 44? mówią jego aktorzy ? Antoni Królikowski i Grzegorz Daukszewicz. Obraz Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju ?Sala samobójców?, to film o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu rozgrywający się w czasie Powstania Warszawskiego. Jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat wejdzie na ekrany 19 września.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=CTk-8vP9F4k[/youtube]

Bohaterowie grani przez Królikowskiego i Daukszewicza stanowią swoje własne przeciwieństwa. Beksa jest prawdziwym wulkanem energii i humoru, to towarzyski młody człowiek, świetny przyjaciel, na którym zawsze można polegać. Miki zaś to dobry duch drużyny. Jako prawa ręka dowódcy jest małomówny, skupiony, ale pogodny; wierzy w ideę Powstania i jego sukces. Podtrzymuje morale oddziału; wspiera młodszych kolegów. Wszyscy ufają, że nigdy się nie załamie i zawsze będzie w pełnej gotowości.

?Miasto 44? to nie historia Powstania, ale historia ludzi wobec Powstania? ? mówi Grzegorz Daukszewicz. ?Bohaterowie filmu są młodzi i piękni w swej wierze w to, że wszystko będzie dobrze. W swoich miłościach i relacjach są uczciwi i czyści? ? opisuje Antoni Królikowski. ?To poruszająca historia i myślę, że wzruszeń nie zabraknie? ? dodaje Daukszewicz.

Antoni Królikowski ? Beksa

Urodził się w 1989 roku w Łodzi; najstarszy syn aktorów Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. Znany przede wszystkim jako aktor, ale również reżyser i scenarzysta. Za etiudę szkolną ?Noc życia?, otrzymał w 2011 roku nagrodę publiczności oraz wyróżnienie dla fabuły na Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN oraz nagrodę w sekcji młodego kina polskiego na festiwalu w Gdyni. Historia maturzysty, który ucieka z własnej studniówki, otrzymała również Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego dla najlepszego aktora. Na dużym ekranie Królikowski pojawił się m.in. w filmach: ?Mała matura 1947?, ?Lejdis?, ?Cisza? czy ?Popiełuszko. Wolność jest w nas? gdzie wcielił się w postać Grzegorza Przemyka. Ostatnio swojego głosu użyczył na potrzeby filmu ?Powstanie Warszawskie?, pierwszego na świecie dramatu wojennego non-fiction. Wystąpił w kilku popularnych serialach takich jak ?Czas honoru?, ?39 i pół?, ?Nad rozlewiskiem?, czy ?Ja to mam szczęście!?.

Grzegorz Daukszewicz ? Miki

Ma 29 lat, ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Już na studiach zadebiutował na deskach stołecznego teatru Współczesnego rolą Sergiusza w ?Sztuce bez tytułu" Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej, potem trafił do zespołu Teatru Studio. Popularność przyniosła mu postać Adama Krajewskiego z serialu ?Na dobre i na złe", wkrótce będziemy mieli też okazję zobaczyć go w ?Czasie honoru ? Powstanie". Rolą w ?Mieście 44? debiutuje na dużym ekranie. Pochodzi z rodziny z tradycjami artystycznymi. Jego dziadkiem był Jan Kreczmar. Jest synem znanego satyryka Krzysztofa Daukszewicza.

MIASTO 44 w kinach od 19 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz