Tak wygląda rodzina Beksińskich! Pierwsze zdjęcia z produkcji ?Ostatnia Rodzina?

Dawid Ogrodnik jako Tomasz Beksiński i Andrzej Seweryn jako Zdzisław Beksiński. Prezentujemy pierwsze zdjęcia z filmu ?Ostatnia Rodzina?.

24 grudnia 2015 roku przypada 16. rocznica śmierci Tomasza Beksińskiego ? kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza, mającego duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie i cyklu Monty Pythona. Losom legendarnych postaci: Tomasza oraz jego ojca, Zdzisława Beksińskiego ? jednego z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, poświęcony jest film ?Ostatnia Rodzina?. Obraz w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagradzanego na całym świecie dokumentu ?Deep Love?, wejdzie na ekrany 7 października 2016 roku. Będzie to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W postać Tomasza Beksińskiego wciela się Dawid Ogrodnik, Zdzisława Beksińskiego gra Andrzej Seweryn. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat, który na niecały rok przed premierą ma zaszczyt zaprezentować pierwsze zdjęcia z wyczekiwanej produkcji.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka ? Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie?

Producentem ?Ostatniej Rodziny? jest studio Aurum Film (?Carte Blanche?). Reżyseruje Jan P. Matuszyński, twórca wielokrotnie nagradzanego na całym świecie dokumentu ?Deep Love?. Scenariusz filmu napisał Robert Bolesto. Tekst znalazł międzynarodowe uznanie, kwalifikując się do finału prestiżowego konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill (edycja 2010). Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz, laureat wielu nagród za zdjęcia do filmu ?Hardkor Disko?. Za charakteryzację odpowiada Tomasz Matraszek (?Wałęsa. Człowiek z nadziei?, ?Katyń?, ?Karbala?), za kostiumy Emilia Czartoryska (?Noc Walpurgi?), montażystą będzie Przemysław Chruścielewski (?Deep Love?), zaś scenografia to dzieło Jagny Janickiej (?Pod Mocnym Aniołem?).

Historia legendarnych Beksińskich w kinach od 7 października 2016.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz