Tajna broń Denisa Villeneuva!

Stworzył muzykę do takich hitów jak ?Labirynt? i ?Teoria wszystkiego?, za którą był nominowany do Oscara i otrzymał Złoty Glob. Uznawany jest za jednego z najzdolniejszych w branży i określany mianem ?genialny?. Swój talent pokazał też w ?Sicario?. Jóhann Jóhannsson to tajna broń Denisa Villeneuva.

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://johannjohannsson.com/

Jóhann Jóhannsson to islandzki muzyk, kompozytor i producent, którego twórczość doskonale dopełnia najnowszego dzieła Denisa Villeneuva ? ?Sicario?. Jóhannsson specjalizuje się w muzyce neoklasycznej. Przyznaje, że ma ?obsesję na punkcie dźwięków i minimalistycznej formy, za pomocą której można wyrazić rzeczy w najprostszy sposób - im prostsza forma, tym łatwiejszy do odbioru przekaz?, a jego ?idealna muzyka to taka, która łączy dźwięki elektroniczne z akustycznymi?. Zaczynał od grania w zespole rockowym, a jego pierwsza solowa płyta wydana w 2002 roku zawierała utwory, które skomponował na potrzeby działalności Teatru Englabörn. Przez lata współpracował z teatrami w Norwegii, Danii i Australii oraz z orkiestrą.

Następnie zaczął tworzyć soundtracki, pracował w sumie przy ponad 20 filmach. Obecnie współpracuje także z Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Reżyser ?Sicario?, Denis Villeneuve pragnął, aby muzyka oddała pełnię napięć i niepewności świata, w którym rozgrywa się akcja filmu. Motywy muzyczne w ?Sicario? to przejmujące utwory, które idealnie pasują do ostrych scen akcji oraz doskonale odzwierciedlają emocje bohaterów filmu. Film zawiera w sobie tak olbrzymi ładunek emocjonalny oraz szereg ciekawych, choć smutnych refleksji nad współczesnym światem, że nie można przejść obok niego obojętnie. ?Sicario? to brutalny portret świata handlu narkotykami, wewnątrz którego każdy zostaje zmuszony do przedefiniowania wyznawanych wartości.

W sieci pojawił się klip zapowiadający soundtrack:

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?t=25&v=gCb2pKgNXd8[/youtube]

SICARIO PREMIERA: 25 września

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Ei5TlxIWMYQ[/youtube]

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz