Co z tą Amy? – recenzja filmu „Wykolejona”

Judd Apatow przyzwyczaił nas do dobrych, ale też ostrych komedii. W jego najnowszej produkcji główna bohaterka kreowana jest przez znaną w Stanach Zjednoczonych i praktycznie całym internecie stand-uperkę: Amy Schumer. Co z tego wyszło? Pokręcony miłosny koktajl Mołotowa, którzy przełkną tylko najwięksi komediowi wyjadacze.

Po zwiastunach "Wykolejonej" można by się spodziewać nasączonego gagami filmu jak Supersamiec, czy Sąsiedzi. Mimo, że Seth Rogen dłubał delikatnie przy scenariuszu to właśnie Amy Schumer odpowiada za dialogi i całość jaką zobaczymy w kinie. Jeśli ktoś zna ją z jej kontrowersyjnych występów scenicznych to dokładnie wie, czego się spodziewać w tym filmie. Dodatkowo twórcy zaprosili do udziału chyba najbardziej znane postaci amerykańskiej popkultury, które humorem w ogóle nie odstają od wyjadaczy pokroju Schumer i Hadera.

"Wykolejona" opowiada historię Amy - zdolnej, błyskotliwej i rozrywkowej dziewczyny, która pracuje dla znanego wydawnictwa dla kobiet. Tematy jej magazynu są przeróżne, ale właściwie oscylują głównie wokół fizjologii seksu. Amy dobrze czuje się w tej sferze, bo wpojona przed lata monogamia jest jej filozofią życiową. Ku jej zdziwieniu jeden facet zaczyna burzyć cały utrwalony przez lata scenariusz na miłość. Teraz Amy musi się nauczyć żyć w zupełnie nowej rzeczywistości.

Nowa komedia twórcy filmu Druhny to jazda bez trzymanki po wszystkich znanych nam do tej pory konwencjach romansu. Bohaterowie nie przebierają w słowach, ani w czynach co powoduje, że produkcja wraz z biegiem minut tylko zaostrza swój klimat. Poza fantastycznie grającą Amy Shumer aktorsko popisuje się też Bill Hader, który dotychczas miał okazję tylko towarzyszyć większym gwiazdom. Warto również wspomnieć o fantastycznym występie Ezry Millera, Johna Ceny i LeBrona Jamesa. Panowie bardzo dobrze wiedzą czym jest dystans do własnej osoby. "Wykolejona" to jednak nie komedia dla wszystkich. Przypadnie do gustu głównie damskiej części publiczności, ale mężczyźni powinni zobaczyć film dla znanego z Cleveland koszykarza. Ode mnie 6/10.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz