Szwedzki Justin Bieber odtwórcą głównej roli w „Intruzie” Magnusa von Horna.

W najbliższy piątek, 9 października, do kin trafi polsko-szwedzka produkcja "Intruz" w reżyserii Magnusa von Horna. Główną rolę w filmie zagrał Ulrik Munther, jeden z najbardziej utalentowanych piosenkarzy i muzyków młodego pokolenia w Szwecji. Dziennikarze muzyczni na całym świecie obwołali go już szwedzkim Justinem Bieberem. Podobnie jak kanadyjski piosenkarz Ulrik swoją karierę rozpoczął w internecie, świetnie gra na gitarze i jest ulubieńcem nastolatek, nie tylko w Skandynawii, ale również w... Japonii. Pochodzi z Goteborga, ma 21 lat, a na swoim koncie już 3 albumy i kilka tras koncertowych.

"Intruz" to jego debiut filmowy.

Ulrik Munther zaczął pisać piosenki w wieku 13 lat. Jako 15-latek wygrał nordycki konkurs muzyczny dla nastolatków ze swoim własnym utworem "An Ordinary Day" (En vanlig dag). W wieku 16 lat miał już na swoim koncie miliony wyświetleń na YouTube, kilka występów w programach TV oraz roczną trasę koncertową - wszystko bez własnego agenta i pomocy wytwórni płytowej. Jego piosenki zostały wykorzystane w kilku reklamach. O kontrakt z nim biło się ponad 20 wytwórni płytowych z Wielkiej Brytanii i USA, ostatecznie we wrześniu 2010 trafił do szwedzkiego oddziału Universal Music.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=kK4Pzpk643g[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=4o8JnKq2vG0[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=KNdUCHo51Hs&feature=youtu.be[/youtube]

Swój debiutancki album "Ulrik Munther" Szwed nagrał i wyprodukował w znacznej części w swoim rodzinnym domu pod Goteborgiem. Dwa pierwsze single trafiły od razu na szczyty list przebojów, a album uzyskał status Złotej Płyty.

Nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż, jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes. ?Intruz? to trzymający w napięciu debiut fabularny Magnusa von Horna, wielokrotnie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za ?Idę? Łukasza Żala.

Film trafi do kin w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji, został także zaproszony na ponad 20 wiodących międzynarodowych festiwali filmowych. Tym samym stał się ? obok filmu ?Body/Ciało? Małgorzaty Szumowskiej ? najlepiej przyjętą polską produkcją 2015 roku na świecie. Po międzynarodowej premierze w Cannes recenzenci podkreślali świetne kreacje aktorskie (debiutującemu Ulrikowi Muntherowi partneruje Wiesław Komasa), trzymającą w napięciu opowieść i brawurową realizację.

?Intruz? opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John ? pod wpływem ekstremalnych emocji ? dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Czytałem kiedyś akta policji o zbrodniach nastolatków. Młody chłopak zabił z zazdrości swoją dziewczynę, nie wiedział, co robi. Pochodził z normalnego domu bez patologii, bez alkoholu, bez narkotyków, bez przemocy. Zrobił to pod wpływem ekstremalnej emocji. Zadawałem sobie pytanie: czy ja bym tak mógł? I odpowiedziałem sobie: tak. Magnus von Horn

"Intruz" w kinach od 9 października 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz