Szwedzki dziadzio znokautował Jamesa Bonda! ?Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął? górą w komediowym pojedynku o polskiego widza!

O tym, że Polacy lubią pośmiać się z aktorów przebranych za staruszków dowiódł niedawno ?Grand Budapest Hotel? i ciekawy przypadek Tildy Swinton. Dziś pałeczkę po rachitycznej Madame D z działa Wesa Andersona przejął Robert Gustafsson ? gwiazda wybuchowej komedii ?Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął?. Swoją wiekową (dosłownie!) kreacją Najśmieszniejszy Człowiek Szwecji podbił serca widzów i rozłożył na łopatki samego Jamesa Bonda!

Podczas gdy do bratobójczej walki o top box office stanęły hollywoodzkie smoki, transformery i czarownice, swój pojedynek o widza rozegrały także dwa premierowe obrazy ? ?Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął? i ?Riwiera dla dwojga?. Z filmowego sparingu komedii zwycięsko wyszła szwedzka produkcja. Porywająca ekranizacja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która na całym globie rozeszła się w imponującym nakładzie 6 milionów egzemplarzy, w trzy dni przyciągnęła do kin 24 770 widzów. Wynik otwarcia, notabene zbliżony do ?Grand Budapest Hotel?, pozwolił jej wygrać z ex-Bondem ? Pierce?em Brosnanem, który na przekór dawnym czasom zamienił giwerę na? riwierę. (19 161 widzów).

Udany debiut ?Stulatka? jeszcze przed premierą przepowiadali polscy krytycy. W ich recenzjach mogliśmy przeczytać, że szwedzki fenomen to ?świetna, pełna gagów, czarna komedia? (Gazeta Wyborcza), ?zrealizowana z amerykańskim rozmachem i doprawiona skandynawskim poczuciem humoru? (Interia); ?która z dystansem odnosi się do historii, pokazując przy tym, że życie potrafi być pełne niespodzianek i że na tym właśnie polega jego piękno, z którego trzeba wycisnąć jak najwięcej się da?. (WP)

Niektórzy z widzów komediowy potencjał ?Stulatka? sprawdzili jeszcze przed regularną premierą (27 czerwca), w trakcie Off Plus Camera i kilkunastu pokazów przedpremierowych. Seansom przygód Allana Karlssona, staruszka, który w wieku 100 lat doszedł do wniosku, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa, zawsze towarzyszyły gromkie salwy śmiechu. Jasny to dowód, że okrzyknięty nowym ?Forrestem Gumpem? film nic nie stracił z książkowego pierwowzoru, którym tak bardzo zachwycał się The Sunday Times, czy nasz Artur Barciś. ?Śmiałem się do łez, czytając o niefrasobliwym stulatku w kapciach przemierzającym Szwecję z ukradzioną walizką. Polubiłem tę historię od pierwszego rozdziału!? ? napisał o książce aktor, a my informujemy, że jej najnowsze wydanie trafiło właśnie do sprzedaży w polskich księgarniach.

STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ w kinach od 27 czerwca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz