?Szukając Vivian Maier? ? polski zwiastun

Pojawił się polski zwiastun filmu ?Szukając Vivian Maier? ? rewelacji światowych festiwali ? przedstawiającego niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia odkrytej pośmiertnie mistrzyni fotografii ulicznej.

?Szukając Vivian Maier? to historia wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. Maier całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie.

Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Vivian Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.

Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

Zapraszamy też na przedpremierowe pokazy filmu w kinach w Polsce: Warszawa, Kino Muranów, 9 kwietnia, środa, godz. 18:00 Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, 9 kwietnia, środa, godz. 20:15 Kraków, Kino Pod Baranami, 9 kwietnia, środa, godz. 20:45 Katowice, Kino Światowid, 9 kwietnia, środa, godz. 18:30 Łódź, Kino Charlie, 9 kwietnia, środa, godz. 20:00 Poznań, Kino Muza, 7 kwietnia, poniedziałek, godz. 17:30

Film w polskich kinach od 9 maja 2014 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz