Szuka zbawienia, a przyciąga same kłopoty! – Liam Neeson powraca w thrillerze ?Krocząc wśród cieni?

Mam słabość do samotnych bohaterów. Męskich i tajemniczych? ? mówi Liam Neeson i otwarcie przyznaje się do zaczytywania skandynawskimi kryminałami. 3 października nominowanego do Oscara i trzech Złotych Globów aktora zobaczymy w thrillerze ?Krocząc wśród cieni? w historii, która mimo amerykańskiego rodowodu, z pewnością zadowoli wszystkich miłośników mrocznej prozy z regionów Szwecji i Norwegii.

Książkowa wersja ?Krocząc wśród cieni? jest dziesiątą częścią bestsellerowej serii kryminałów Lawrence?a Blocka, czterokrotnego zwycięzcy Edgar Allan Poe Award ? nagrody dla autora najlepszego amerykańskiego kryminału roku. Historia prywatnego detektyw Matthewa Scuddera; byłego policjanta, który szuka zbawienia, a przyciąga same kłopoty doczekała się już z siedemnastu odsłon i na przestrzeni lat zdobyła serca milionów czytelników na całym świecie.

Należy do nich także sam Liam Neeson, który od dawna nieświadomie przygotowywał się do roli Scuddera, zaczytując się kryminałami skandynawskich pisarzy, które na tle innych powieści tego gatunku odznacza surowość i specyficzny klimat, widoczne bardzo wyraźnie również w twórczości Blocka.

Samotność, autodestrukcja i poczucie winy to cechy Scuddera, które najbardziej przemawiały do wyobraźni aktora. Do tego wszystkiego doszedł jeszcze mroźny i zaśnieżony Brooklyn, jako tło filmowej historii. ?Gdy postać z kart książki wręcz wyskakuje do mnie, jestem bezradny ? czuję, że muszę ją zagrać? ? wyznaje Neeson. ? ?Mam słabość do samotnych bohaterów, zdanych tylko na siebie. Męskich i tajemniczych. Scudder to facet skończony, samotny i załamany. Dostał po głowie na wiele różnych sposobów, a jednak ma charakter, godność i kręgosłup moralny twardszy, niż za czasów pracy w policji.?

Grany przez Neesona eks-glina Matt Scudder zarabia na życie jako prywatny detektyw. Zostaje wynajęty przez handlarza narkotyków, którego żonę porwano, a następnie zamordowano w brutalnych okolicznościach. Scudder rozpoczyna śledztwo i wkrótce odkrywa, że za śmiercią kobiety stoją seryjni mordercy, mający na koncie szereg krwawych zbrodni. Balansując na granicy prawa, detektyw zrobi wszystko, by powstrzymać psychopatycznych zabójców przed kolejnym atakiem.

W obsadzie, obok nominowanego do Oscara i trzech Złotych Globów Liama Neesona (?Uprowadzona?), występują m.in. Dan Stevens ? gwiazda obsypanego nagrodami serialu ?Downton Abbey?, Ólafur Darri Ólafssonon ? islandzki aktor charakterystyczny, znany z hitowej produkcji HBO ?Detektyw? oraz odkrycie amerykańskiego ?X Factor? ? nastoletni raper Brian ?Astro? Bradley.

?Krocząc wśród cieni? w kinach od 3 października 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz