„Sztuka na papierze i tkaninie” – spotkanie dla dzieci w Kinie Praha

Zapraszamy najmłodszych widzów wraz z opiekunami na spotkanie dla dzieci ?Sztuka na papierze i tkaninie? w Kinie Praha.

W sobotę, 5 kwietnia o godz.10.30 odbędzie się warsztat plastyczno-ekologiczny ?O kurczaki!?połączony z pokazem bajek z cyklu ?Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie? i ?Przygody Myszki?. O godz.11.30 zapraszamy na otwarcie wystawy ? ?Sztuka na papierze i tkaninie. Jak się tworzy młodą sztukę na Zaciszu?? Będzie to wystawa sześciu pracowni plastycznych z Domu Kultury Zacisze.

Świat widziany oczami małych artystów ma wiele barw. Tworzony jest z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb, wycinanek, gwaszu, akwareli, koralików i barwnych tkanin. Dzieci, przygotowując się do wystawy, wiele godzin spędziły w pracowniach poznając nowe techniki, prowadząc rozmowy z instruktorami i artystami, którzy prowadzili warsztaty w DK Zacisze. Jedno ze spotkań poprowadził Alek Słon, absolwent ASP w Rzymie. Dzieci poddawały się metodom relaksacyjnym i uzewnętrzniały swoje emocje i uczucia. Nie zabrakło ćwiczeń i zabaw stymulujących twórczość, m.in. układania własnych bajek i tworzenia mini książek artystycznych. Warsztaty plastyczne i malarskie to systematyczna praca. Zajęcia rozwijają kreatywność dzieci, które wykorzystując swoją wyobraźnię i energię uczą się korzystać z dostępnych narzędzi i materiałów, aby tworzyć prace w różnych technikach. Warsztaty uczą rozmachu, ale też wytrwałości w dążeniu do celu.

Wernisaż uświetni koncert zespołu wokalnego Abrakadabra z DK Zacisze. Zespół złożony jest z kilkanaściorga dzieci w wieku 5-12 lat, które zaśpiewają piosenki o różnej tematyce, często opartej na bajkach. Zespół prowadzi Elżbieta Wrzosek.

Na wystawie zostaną pokazane prace pracowni DK Zacisze:

? Bajkowa Sztuka Dziecka, instruktor Lucyna Kraśkiewicz,

? Gałgankowy Świat, instruktor Dorota Koch,

? Smyki w Krainie Plastyki, instruktor Anna Podniesińska-Bartoszek,

? Pracownia Rysunku i Malarstwa, instruktorzy: Mirosława Matuszewska, Bogusława Ołowska,

? Wodą Malowane, instruktor Ewa Teresa Ledzińska,

? Teczka Plastyka, instruktor Maria Kiesner.

Organizatorzy: Kino Praha, Dom Kultury ?Zacisze? Spotkanie odbywa się w ramach cyklu ?PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe?.

Szczegółowy program poranków na www.kinopraha.pl

?Sztuka na papierze i tkaninie? - spotkanie dla dzieci w Kinie Praha w ramach cyklu ?PRAHA DZIECIOM ? rodzinne poranki artystyczno-filmowe? 5 kwietnia, godz.10.30 Cena biletu: 15 zł (dla dzieci jak i dorosłych obowiązuje jedna cena biletu)

REZERWACJA BILETÓW: Kasa Kina Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa tel. 22 343 03 10


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz