Szokujące przebieranki i odcięty kciuk – oto najśmieszniejszy człowiek Szwecji!

Bawi, drażni i prowokuje Szwedów już od ponad trzydziestu lat. W swoim kraju jest uwielbiany i podziwiany za wszechstronny talent. Kilkakrotnie przyznawano mu tytuł Najśmieszniejszego Człowieka w Szwecji. Robert Gustafsson ? skandynawska legenda stand-upu i mistrz szokujących przebieranek ? od jutra wyrusza na podbój polskich kin. Wszystko za sprawą tytułowej roli w przebojowej komedii ?Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął?.

?Stulatek?? to porywająca ekranizacja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która na całym globie rozeszła się w imponującym nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Zabawna i podnosząca na duchu historia Allan Karlssona ? który w wieku 100 lat doszedł do wniosku, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa, została już okrzyknięta nowym ?Forrestem Gumpem?. Film od początku roku bije rekordy frekwencyjne w Europie, a do realizacji jego amerykańskiego remake?u przymierza się już studio Walta Disneya!

?Zależało mi na tym, żeby do roli Allana zaangażować aktora, który potrafi przekonująco zagrać bohatera w każdym wieku? ? mówi reżyser obrazu Felix Herngren.  ?Gdy byłem w połowie czytania książki, przyszedł mi do głowy Robert Gustafsson. Moim zdaniem to jedyny aktor, który jest w stanie zagrać tę postać wiarygodnie i zarazem śmiesznie. Utwierdziłem się w swoim przekonaniu, gdy zrobiliśmy z Robertem próbę w kostiumie i pełnym makijażu ? pasował idealnie. Poza tym, bardzo sobie cenię silną osobowość i dobre aktorstwo. Mam nadzieję, że te same walory będzie można odnaleźć w filmie?.

Efektowne przebieranki to żadna nowość dla Gustafssona. Na scenie wcielał się już w Ingmara Bergmana i Tony?ego Rickardssona ? żużlowca reprezentującego barwy (polskiej!) Unii Tarnów. Bywał nawet premierem Szwecji ? Göranem Perssonem. Publiczność najbardziej pokochała go jednak za role: fajtłapowatego ambasadora, niestroniącego od damskich fatałaszków strażaka Gregera i pechowego ogrodnika Bertila. Postać tego ostatniego została zainspirowana autentyczną historią prowadzącego ogrodniczy show w telewizji, który w latach 80. na oczach całej Szwecji odciął sobie kciuk nożem i kontynuował program, jak gdyby nic się nie stało! Klasyczne już występy Gustafssona są przebojem Youtube i były odtwarzane kilka milionów razy!

STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ w kinach od 27 czerwca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz