Szamburski i muzyka relaksacyjna w Kinie Muranów – 16 i 23 maja pokazy specjalne „Wędrówki na Zachód”

 

Warszawskie Kino Muranów zaprasza na specjalne pokazy "Wędrówki na Zachód" - buddyjskiej medytacji na ekranie - którym towarzyszyć będą koncerty.

16 maja o godz. 19:00 przed projekcją ?Wędrówki na Zachód? odbędzie się koncert klarnecisty Pawła Szamburskiego. Artysta zaprezentuje swój solowy album ?Ceratitis Capitata?, podejmujący wątki liturgiczne wielkich religii basenu Morza Śródziemnego oraz wykorzystujący motywy melodyczne i ekspresję chórów prawosławnych, muzyki sufickiej, żydowskiej, bahaizmu czy chorału gregoriańskiego.

Bilety na pokaz filmu wraz z koncertem w cenie 35 zł. Czas trwania koncertu ok. 45 min. Czas trwania filmu 56 min.

KUP BILET: https://Wieczor medytacji/

23 maja o godz. 18:00 odbędzie się koncert muzyki relaksacyjnej w wykonaniu zespołu WMIĘDZYCZASIE, a po nim pokaz filmu "Wędrówka na Zachód?.

Bilety na pokaz filmu wraz z koncertem w cenie 30 zł. Czas trwania koncertu ok. 60 min. Czas trwania filmu 56 min.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/Wieczor relaksacji/

Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które ? czymś zaintrygowane ? zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

?Wędrówka na Zachód? w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. ?Wędrówka na Zachód? to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz